Головна Статті У Києві відкрили першу «кризову кімнату» для жертв домашнього насильства

У Києві відкрили першу «кризову кімнату» для жертв домашнього насильства

2
1,506

У Києві відкрили першу кімнату кризового реагування, в якій жертви домашнього насильства зможуть перебувати до 10 діб. Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда, пише УП. Життя.

«Потрапити сюди зможуть як жінки, так і чоловіки, а одночасно заклад може прийняти 8 осіб. Але попереду роботи ще дуже багато. В планах відкриття такої ж кімнати на лівому березі Києва. Я дуже вдячна Фонду народонаселення ПРООН за допомогу в розбудові системи. І не втомлююсь повторювати, що у суспільстві має бути нульова толерантність до насильства», – зазначила Хонда.

Як пояснив прессекретар Хонди Олександр Павличук, місцезнаходження кімнати не розголошується з міркувань безпеки. За його словами, людина, яка зазнала насилля, в першу чергу має звернутись до поліції. 

«Після фіксації факту насилля під супроводом поліції ця людина потрапляє до Київського центру гендерної рівності та протидії насильству. Потім директор центру випише направлення на поселення у кризову кімнату, й людина зможе заселитися», – розповідає Павличук.

Він додає, що цей процес триватиме приблизно добу. 

У кімнаті кризового реагування будуть працювати психологи та юристи, які зможуть людині допомогти, наприклад, відновити документи або розпочати процес розторгнення шлюбу.

Олександро Павличук розповідає, що за європейськими нормами на 10 000 населення має бути одна така кімната.

«Ми плануємо для початку побудувати в Києві 5 таких кімнат. Із листопада минулого року поліція фіксувала три випадки, коли людина дійсно потребує заселення в таку кімнату. Наприклад, ситуація екстремальна і людині просто немає куди подітися», – каже він. 

Також в коридорі кімнати буде встановлена тривожна кнопка, і за викликом до кімнати кризового реагування упродовж 10 хвилин має приїхати поліція. 

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті