Головна Статті У Київраді презентували інсталяцію «Відчинимо правду про насильство»

У Київраді презентували інсталяцію «Відчинимо правду про насильство»

3
279
«Відчинимо правду про насильство»

У Київській міській раді презентували інсталяцію «Відчинимо правду про насильство». Це ініціатива на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Інсталяція покликана привернути увагу до проблеми домашнього насильства, яке досі вважається внутрішнім питанням сім’ї та коїться за зачиненими дверима.

«Відчинимо правду про насильство» – спільна робота Міжфракційного об’єднання депутатів Київської міської ради «Київ – місто рівних можливостей» та ГО «Політична участь жінок».

Чому потрібно ратифікувати Стамбульську конвенцію?

Марія Іонова, співголова МФО «Рівні можливості», долучилася до відкриття інсталяції. Вона заявила, що домашнє насильство, на жаль, є поширеною проблемою. У 2021 році зафіксовано рекордні 326 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Саме для протидії таким явищам Верховна Рада вже ухвалила низку законів.  

Марія Іонова
Марія Іонова

Марія Іонова також розповіла про адвокацію Стамбульської конвенції. Саме конвенція гарантуватиме постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, необхідну кількість безпечних місць (притулків), право на компенсації та справедливе розслідування для постраждалих.

Читайте також: #Де Стамбулка? Громадськість закликає вийти на акцію «Відчинимо правду про насильство»

«Відчинити» символічні двері, щоб зробити насильство видимим

Юлія Симуніна
Юлія Симуніна

Депутатка Київської міської ради Юлія Симуніна навела статистику Українського інституту майбутнього: півтора мільйони українців та українок стали жертвами жорстокого поводження у побуті. І майже половина з них навіть не зверталися до правоохоронних органів

«В Україні триває неоголошена війна за зачиненими дверима сотень тисяч домівок, де потерпілими здебільшого стають діти, підлітки, жінки, люди літнього віку та люди з інвалідністю.

На жаль, правда про домашнє насильство знаходиться за зачиненими дверима. Тож під час презентації інсталяції її учасники мали змогу «відчинити» символічні двері, щоб зробити насильство видимим задля системної боротьби з ним», – зазначила депутатка.

Інсталяція відкрита для відвідувачів впродовж місяця.

Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року під стінами Офісу президента провели акцію «Відчинимо правду про насильство». Активістки та активісти закликали керівництво країни підтримати ратифікацію Стамбульської конвенції. У дворі перед Офісом президента встановили 5 дверей. Аби «зробити насильство видимим», можна було вмочити руку в червону фарбу — і залишити сліди на дверях, за якими були зображені випадки насильства. Саме ці двері використали для інсталяції в Київраді.

У Офісі президента відреагували на акцію публічною заявою, у якій ідеться, що Володимир Зеленський підтримує кроки, спрямовані на захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також забезпечення належного реагування на випадки такого насильства.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті