Home Статті У Лівані вперше в арабському світі жінка очолила міністерство внутрішніх справ

У Лівані вперше в арабському світі жінка очолила міністерство внутрішніх справ

0
109

Райа аль-Хасан стала першою жінкою в історії арабського світу, яка очолила міністерство внутрішніх справ. Вона назвала своє призначення «приводом для гордості для всіх жінок». Про це пише TheGuardian.

Райа аль-Хасан є однією з чотирьох жінок, що віднині обіймають посади в новому уряді Лівану, де загалом працюють 30 міністрів. Такий показник є рекордним для країни (в попередньому уряді на керівній посаді працювала лише одна жінка, і навіть міністром у справах жінок був чоловік).

«У світі багато жінок очолюють міністерства внутрішніх справ та міністерства оборони, і вони довели свою ефективність. Це нове явище для Лівану та арабських країн, але, сподіваюся, в майбутньому будуть такі призначення, і вони не будуть чимось унікальним», — наголосила Райа аль-Хасан.

Троє інших жінок в уряді відповідатимуть за енергетику, адміністративний розвиток та розширення економічних прав і можливостей жінок і молоді.

Нові міністерки (зліва направо): Віолетта Сафаді, Райа аль-Хасан, Мей Чідіак і Нада Бустані Хурі в президентському палаці в Баабді

«Ви не можете йти в ногу з міжнародним співтовариством і стверджувати, що живете в цивілізованій державі, коли весь світ опікується питаннями гендерної рівності, в той час як у Лівані досі керуються старими чоловічими патріархальними поглядами», — сказала нова міністерка адміністративного розвитку Мей Чідіак.

Складна система розподілу влади у Лівані допомогла закріпитися на керівних посадах колишнім воєначальникам (польовим командирам чи військовим) і нащадкам політичних династій — а це лише чоловіки, які наразі домінують в уряді й парламенті.

«Ліван — це суспільство, в якому домінують чоловіки. І хоча жінки досягли дуже важливих посад, але коли ми говоримо про політику, надто про парламент та уряд, їхня присутність була доволі незначною. Я думаю, що ми подолали цей бар’єр», — наголосила міністерка у справах жінок і молоді Віолетт Сафаді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія вперше призначила жінку амбасадоркою – принцеса Ріма бінт Бандар буде послом Саудівської Аравії у США.

50%

Фото: socialnews.xyz та theguardian.com

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті