Головна Статті ЦВК: У місцевих виборах – 2020 взяло участь вдвічі більше жінок

ЦВК: У місцевих виборах – 2020 взяло участь вдвічі більше жінок

5
161

Гендерна квота майже вдвічі збільшила кількість жінок-кандидаток на місцевих виборах – 2020. Про це йдеться у дослідженні Центральної виборчої комісії.

Разом з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), ЦВК проаналізували результати дотримання гендерного балансу на місцевих виборах 2020 року.

Висновки аналітиків: завдяки впровадженню гендерної квоти у виборчих списках до 22 обласних рад загалом зареєструвалися 43,1% жінок, тоді як на попередніх виборах 2015 року кандидаток до обласних рад було тільки 29,9%.

До перших п’ятірок єдиних виборчих списків на перших місцях списків було включено 16,7% жінок, на других – 20,7%, на третіх – 31,5%, на четвертих – 62,5%, на п’ятих – 75,8%.

Однак присутність жінок у виборчих списках на рівні 43% не означає, що таке ж співвідношення і серед обраних кандидатів та кандидаток. Лише 27,4% жінок було обрано до обласних рад під час місцевих виборів 2020 року, та все ж це істотно більше, ніж у 2015 році (14,9%).

Нагадаємо, що на минулорічних місцевих виборах уперше була застосована обов’язкова гендерна квота.

Що це?

Гендерна квота становить 40% для виборів у громадах із кількістю 10 тисяч виборців і більше, зокрема для виборів до обласних рад, районних та районних у містах рад та Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Оскільки можливості самовисування на виборах до таких рад немає, зростає роль партій у забезпеченні представництва жінок і чоловіків на виборах.

Виборчий кодекс встановив вимогу до партій дотримуватись черговості у виборчих списках кандидатів. Тобто під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).

На практиці це працює так: у кожній п’ятірці списку мають бути три жінки + два чоловіки або навпаки: дві жінки + три чоловіки.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті