Головна Статті У МОН відновили в школах факультативний курс «Основи сім’ї»

У МОН відновили в школах факультативний курс «Основи сім’ї»

0
1,458

Міністерство освіти і науки ухвалило рішення відновити курс «Основи сім’ї» за умови перевидання відповідних посібників, повідомляється на сайті відомства.

«Таким чином, посібники, схвалені у 2018 році, не можна використовувати в освітньому процесі. У перевиданих посібниках мають бути враховані зауваження експертів. Матеріали роботи комісії будуть опубліковані на сайті Інституту модернізації змісту освіти», – запевнили в міністерстві.

«Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів – це курс за вибором, він не є обов’язковим і не має грифу Міністерства освіти і науки.

Викладання такого курсу в закладах освіти є можливим лише за згоди учнів або їхніх батьків.

У МОН також нагадали, що відповідно до законодавства, рішення щодо схвалення освітнього комплексу «Основи сім’ї» прийняла науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді у 2018 році. Таке схвалення призупинили у 2019 році.

Читайте також: Яна Зінкевич: Шкільний курс «Основи сім’ї» є небезпечним

Нагадаємо, схвалення курсу «Основи сім’ї» призупинили після того, як батьки почали обурюватися через сексистські та дискримінаційні тези, які там виявили. Зокрема, в підручниках ішлося про «традицію укладання шлюбів до 30 років», збільшення кількості дітей у кожній родині до трьох і що дружина може більш ефективно виховувати дітей, а тому має допомогти чоловікові стати кращим батьком, скеровувати його, хвалити і підкреслювати його виховний потенціал. Також наголошувалося, що аборти – це вбивство і гріх. Натомість використання контрацепції, на думку авторів, «певною мірою суперечить природі сім’ї» та має «протизаплідну або абортивну дію». До того ж «завдяки контрацепції сексуальність стає товаром». Школярам також пояснювали, що до шлюбу варто утриматися від сексу. За словами авторів, ті, хто дослухається до цієї поради, відчувають значно вищий рівень сексуального задоволення у шлюбі. «Якщо хлопець і дівчина вступають в інтимні стосунки, то за цим майже завжди настає розрив відносин», – зазначалося в одному з підручників. Також робився акцент на тому, що якщо мати секс «за межами подружжя», то є ризики отримати ВІЛ та генітальний герпес.

Нині МОН розробило новий порядок грифування, у тому числі схвалення навчальних матеріалів. Наразі цей порядок уже пройшов громадське обговорення і вступить у силу до липня 2020 року. До набуття новим положенням чинності МОН припиняє повноваження відповідних комісій, склад яких сформовано у 2011 році. 

50%

Фото: ВВС та Бабель

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті