Головна Статті У Новій Зеландії у школах надаватимуть предмети гігієни для дівчат

У Новій Зеландії у школах надаватимуть предмети гігієни для дівчат

3
430
Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн
Джасінда Ардерн

Усі школи Нової Зеландії з червня 2021 року безкоштовно надаватимуть засоби гігієни, необхідні під час менструації. Це одна з ініціатив, спрямована на подолання бідності у країні, про яку напередодні повідомила прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, пише The Guardian.

Минулого року стратував пілотний проєкт такої ініціативи у 15 школах країни. І він виявився успішним.

Читайте також: Уряд Нової Зеландії: Школяркам безкоштовно надаватимуть засоби гігієни

Влада країни стурбована тим, що деякі учениці пропускають заняття в школах, бо не можуть собі дозволити придбати тампони та гігієнічні прокладки. За словами Ардерн, із такою проблемою стикається кожна дванадцята школярка.

«За допомогою цієї ініціативи ми хочемо безпосередньо боротися із бідністю, збільшити відвідуваність шкіл і покращити якість життя дівчат. Для нас дуже важливо, щоб покращилася залученість, навчання і поведінка, а також зменшилася кількість школярок, які пропускають школу через місячні», – розповіла прем’єрка.  

Ардерн також додала, що загалом Нова Зеландія витратить щонайменше $18 мільйонів, щоб забезпечити всі школи країни засобами гігієни до 2024 року.

Міністерка у справах жінок та заступниця міністра освіти країни Ян Тіннеті розповіла про труднощі, з якими стикаються школярки під час менструації. Діти казали, що відчувають збентеження, стигматизацію, дискомфорт. Окрім того, вони не знають, які гігієнічні засоби є, де їх брати та як ними користуватися.

Читайте також: Джасінда Ардерн: Емпатія в умовах пандемії

«Дівчата хотіли отримати більше інформації про менструацію, про контроль над менструальним циклом за допомогою відслідковування, а також знати, коли і до кого можна звернутися за допомогою», – пояснила Ян Тіннеті.

За її словами, уряд буде працювати з постачальниками, щоб поетапно реалізовувати свою ініціативу.

Нагадаємо, раніше парламент Шотландії першим у світі схвалив план із забезпечення доступності санітарно-гігієнічних виробів для всіх жінок. Відповідно до законодавства, всі необхідні предмети гігієни будуть безкоштовними, їх можна буде взяти у спеціально відведених громадських місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті