Головна Статті У Новій Зеландії запровадили відпустку для пар, які пережили викидень

У Новій Зеландії запровадили відпустку для пар, які пережили викидень

6
1,193
Джинні Андерсен,
Фото: Hagen Hopkins/Getty Images

У Новій Зеландії парламент підтримав ініціативу щодо запровадження триденної відпустки для жінок та їхніх партнерів після викидня або після народження мертвої дитини, пише The Guardian.

Законопроєкт представила депутатка Джинні Андерсен. За її словами, така відпустка дозволить батькам змиритися зі своєю втратою та не брати лікарняний.

«Горе через викидень — це не хвороба, а втрата. Ця втрата потребує часу, щоб відновитися фізично і щоб оговтатися морально, причому оговтатися разом із партнером», — сказала політикиня.

Повідомляється, що триденну відпустку можуть узяти батьки, які втратили дитину під час вагітності, або батьки, які планували усиновити дитину чи користувалися послугами сурогатної матері.

Андерсен пояснила, що про відповідну законодавчу ініціативу замислилися, після того як до депутатів звернулася письменниця Данідіна Кетрін Ван Бік. У жінки стався викидень, тож вона наполягала на змінах у законодавстві.

«Викидень — це загадкове таємне народження, яке водночас є смертю», — зауважила письменниця.

Депутатка від Партії зелених Ян Лоугі наголосила, що цей законопроєкт допоможе зруйнувати табу та розірвати коло мовчання, через яке доводиться проходити багатьом жінкам після викидня. За її словами, в кожної четвертої жительки Нової Зеландії траплявся викидень, а близько 20 тисяч жінок щорічно стикаються із перериванням вагітності через викидень чи мертвонародження.

«Це нормальний досвід, але нормально — не означає легко й безболісно. Проте впродовж тривалого часу через мовчання та стигматизацію ми змушували цих жінок просто робити вигляд, що нічого не сталося. Тож ми розірвемо своїм втручанням це коло мовчання, яке завдало стільки шкоди здоров’ю жінок», — наголосила Ян Лоугі.

Читайте також: Нова Зеландія ухвалила закон про оплачувану відпустку для жертв домашнього насильства

Також зазначається, що законопроєкт не поширюється на жінок, які перервали вагітність за допомогою аборту. З цього приводу депутатка Еріка Стенфорд заявила, що підтримала ініціативу колег, попри те, що там немає згадки про аборти.

«Але горе, страждання та травми, які я отримала під час аборту, і той факт, що про це не йдеться у цьому законопроєкті, викликають у мене дискомфорт», — сказала Стенфорд.

Нова Зеландія стала другою країною у світі, яка запровадила відпустки через викидень. В Індії жінка може взяти шість тижнів відпустки, якщо в неї стається викидень. Водночас у країні велика частина жінок працює неофіційно, тому вони не можуть скористатися таким правом.

У деяких інших країнах також є можливість для жінок взяти відпустку, якщо народжується мертва дитина.

Так, у канадській провінції Онтаріо якщо жінка втрачає дитину за 17 тижнів до призначеного терміну, вона має право на 17 тижнів неоплачуваної відпустки.

У Великій Британії викидень до кінця 24 тижня вагітності не дає права на відпустку, однак якщо дитина народжується мертвою після цього терміну, то жінка має право на відпустку по вагітності й пологах, а також отримує всі відповідні виплати.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті