Home Статті У новорічній промові Зеленський згадав 30 чоловічих персонажів і двічі – «домогосподарку»

У новорічній промові Зеленський згадав 30 чоловічих персонажів і двічі – «домогосподарку»

0
168

Президент Володимир Зеленський під час новорічної промови близько 30 разів згадав різні професії і типажі, проте лише двічі вжив фемінітив і цим фемінітивом була «домогосподарка».

«Під час новорічної промови президента я рахувала. Рахувала, скількох жінок він згадає в своєму умовному переліку таких різних українців. А назвав він чимало. Адвокат, той, хто сплачує податки, агроном… – всього близько 30 персонажів. Всі такі різні і такі… чоловіки. І серед них лише одна жінка. І знаєте хто вона? «Звичайна домогосподарка», – коментує  цей факт журналістка Текстів Юлія Дукач.

Вона нагадує, що в 2019 році Кабмін затвердив новий український правопис, а з ним і вживання фемінітивів.

«Замість післямови: ми «однаково радіємо народженню первістка. І не важливо, хлопчика чи дівчинки». І не важливо, чоловік ти, чи жінка, ти хочеш знати, що існуєш для чинного президента країни не лише в ролі домогосподаря(-ки)», – підсумувала журналістка.

Нагадаємо, що  президента звинувачують у сексизмі не вперше. Так, у червні 2019 року Зеленський, виступаючи в найбільшому в світі кампусі стартапів у Франції, назвав українських жінок у переліку «брендів» країни. Після цього на сайті президента з’явилася петиція від Громадського альянсу «Політична дія жінок» з вимогою до глави держави вибачитися за сексистські висловлювання.

Крім того, в листопаді 2019 року, висловлюючись про парламентську опозицію, Зеленський дозволив собі сексистський жарт на адресу Юлії Тимошенко, який стосувався її зовнішнього вигляду.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті