Головна Статті У Раді створено МФО «За ратифікацію Стамбульської конвенції»

У Раді створено МФО «За ратифікацію Стамбульської конвенції»

2
926
Верховна Рада України
Верховна Рада України

У Верховній Раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «За ратифікацію Стамбульської конвенції», яке очолив голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. Йому також належить ініціатва створення МФО.

«Особисто скажу, що сприймаю Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами як основоположний міжнародний документ із запобігання насильству. Ратифікація Конвенції дозволить Україні посилити механізм протидії насильству і побудувати дієву інфраструктуру реагування та протидії. Крім того, Конвенція дозволить нам захищати від насильства наших громадян за кордоном», – прокоментувала створення МФО народна депутатка Марина Бардіна, «Слуга народу».

Читайте також: Чернівецька міськрада закликала ратифікувати Стамбульську конвенцію

На її думку, ключовим аргументом за ратифікацію Конвенції є чимала кількість заяв про домашнє насильство, а саме 192 400, які надійшли до поліції у 2020 році.

Також Бардіна закликала колег по парламенту долучатися до новоствореного МФО.

Що таке Стамбульська конвенція

Стамбульська конвенція стала системною відповіддю країн Ради Європи на проблеми насильства щодо жінок і дівчат. Зокрема це стосується домашнього насильства, насильства, вчиненого партнером, чоловіком чи іншим родичем. Дії щодо яких СК перенесла з приватної до публічної площини.

Для цього СК проголосила, що права людини мають бути понад культурні, релігійні, соціальні та інші особливості країн і суспільств – жодні «убивства честі», переслідування, домагання, примусові шлюби не можуть бути виправданням насильства.

СК вводить ці терміни у юридичний дискурс: різновиди фізичного насильства, економічне та психологічне насильство, гендерно обумовлене насильство.

Держави-підписанти, які ратифікували угоду, мають приймати також необхідні національні закони, щоб виконувати конвенцію. Втім, мова йде не лише про покарання винних (хоча це, безсумнівно, важлива частина угоди). Йдеться також про захист жертв та попередження проявів насильства через освіту та зобов’язання збирати дані про акти насильства.

Зі свого боку, Рада Європи запровадила незалежний моніторинговий механізм GREVIO.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті