Головна Статті Школяркам Південної Кореї скасували правило «білої білизни»

Школяркам Південної Кореї скасували правило «білої білизни»

0
89
школярки Південна Корея

У Сеулі, Південна Корея, скасували правило «білої білизни» для школярок. Відповідно до цієї норми, учениці мали одягати лише білу білизну – без візерунків та мережива. За порушення правила школярок карали штрафними балами.

Про це пише Joong Ang Daily та ВВС-Корея.

Окрім Сеула суровий дрескод щодо білизни діє і в інших містах.

У Вонджу, провінція Канвондо, виникла суперечка щодо так званого «огляду одягу». Тоді школярки заявили, що чоловіки-вчителі перевіряли одяг, порушуючи права людини, наприклад, піднімали спідницю. Після скарг управління освіти Канвондо провело службове розслідування у школі.

Учениці із Сеула також скаржились, що через незручну шкільну форму відчували дискомфорт під час поїздок у громадському транспорті, а через кольорові шкарпетки чи незастібнуті ґудзики вчителі їх публічно принижували.

Ще у березні влада Сеула внесла зміни у шкільні правила та вилучила ці норми, однак деякі школи продовжували дотримуватися дискримінаційних вимог, аргументуючи тим, що це «шкільна традиція».

«Скасування цих правил допоможе ученицям реалізувати свою індивідуальність та забезпечить їхнє право на прийняття рішень», – сказав Чо Хі-Йон, начальник управління освіти Сеула.

Читайте також: В індонезійській армії скасували перевірку жінок на незайманість

Після низки звернень від школярів місцеве управління освіти вирішило провести консультації для навчальних закладів, опісля – розслідування, якщо правила не будуть виправлені. Водночас карати школи не можуть, оскільки ці правила не мають юридичної сили.

«Хоча більшість державних шкіл прийняли зміни, вони часто блокуються директором школи, членами правління або керівним комітетом у приватних школах», – пишуть у місцевих ЗМІ.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті