Головна Статті У Шотландії планують криміналізувати мізогінію

У Шотландії планують криміналізувати мізогінію

1
681

Чоловікам, які публічно вдаються до мізогінії та вихваляються своїми сексуальними здобуткам, може загрожувати до семи років в’язниці. Такі зміни до законодавства пропонують внести у Шотландії, пише видання The Telegraph.

Шотландська національна партія (SNP) пропонує п’ять нових законів, які заборонятимуть образливу і принизливу поведінку чоловіків, яка може перешкоджати жінкам повноцінно брати участь у житті суспільства.

Баронеса Гелен Кеннеді
Баронеса Гелен Кеннеді

Зміни до законодавства розробили на основі результатів дослідження мізогінії, яке фінансував шотландський уряд. Дослідження провела баронеса Гелені Кеннеді, члекиня Палати лордів Великої Британії. Політикиня опублікувала результати минулого року і заявила, що чоловіки щодня здійснюють «зловживання, які руйнують життя жінок».

Читайте також: Гендерні квоти — це не про приниження, це про справедливість

Баронеса Кеннеді стверджувала, що виявила, що жінки стикаються з «абсолютною жахливою історією», і попередила, що те, що сприймається як «низький рівень» домагань, може виявитися «надрами, з яких виникають більш тяжкі злочини».

Також політикиня закликала жінок долучитися до змін у шотландському законодавствові, вносячи свої пропозиції.

«Надто довго закони не враховували досвід жінок. Настав час почути від дівчат і жінок те, що, на їхню думку, слід включити в закон, щоб до них можна було ставитися як до рівних і жити без насильства та приниження», — сказала Гелен Кеннеді.

Що передбачатимуть нові закони про мізогінію у Шотландії?

Згідно з новими пропозиціями до законодаства, злочином вважатимуть «мізогінні домагання» — якщо чоловік викрикує жінці вульгарні фрази на вулиці, використовує образливі слова щодо дівчини, яка не хоче з ним розмовляти, навмисне треться об жінку в людному місці або показує їй порнографію. 

За «розпалювання ненависті» до жінок і дівчат зможуть притягнути до відповідальності людей, які підбурюють в інтернеті. Йдеться про блогерів у стилі Ендрю Тейта, які роблять провокативні зауваження щодо протилежної статі.

Читайте також: «Сяйво ейджизму та мізогінії»: Мадонна відповіла на закиди щодо зовнішності

Погрози зґвалтуванням, сексуальним насильством або каліцтвом щодо жінок також стануть окремим злочином.

Мізогінію пропонують зробити обтяжуючою обставиною: якщо злочин має мізогіністичні мотиви або ознаки, він може тягнути за собою суворіше покарання — так само, як це відбувається зі злочинами на ґрунті расизму.

Читайте також: На кращий-гірший — розподілись, або Як сучасні теорії (не)справедливості трактують гендерну політику

Наразі SNP розглядає пропозиції щодо покарання за злочини на ґрунті мізогінії. Максимальне запропоноване покарання за мізогінну поведінку — 7 років позбавлення волі.

Також у звіті додають, що кримінальна відповідальність наставатиме, якщо «злочинець сприймає свою жертву як жінку, незалежно від її статі чи гендеру».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті