Головна Статті У США випустили ляльку Барбі на честь правозахисниці Рози Паркс

У США випустили ляльку Барбі на честь правозахисниці Рози Паркс

0
717

Виробник іграшок Mattel випустив ляльку Барбі на честь американської правозахисниці Рози Паркс. Про це пише Громадське з посиланням на BBC.

Лялька Паркс входить до серії Барбі «Жінки, які надихають». До ляльки також додають розповідь про життя правозахисниці.

У 1955 році Роза Паркс відмовилася звільнити своє місце в автобусі білому чоловіку. Жінку заарештували й оштрафували на 14 доларів. Тоді афроамериканці мали платити за проїзд у передній частині автобуса, вийти і зайти до нього знов через задні двері. Якщо автобус заповнювався, їм доводилося відмовлятися від своїх місць для білих пасажирів. Її арешт призвів до масового бойкоту автобусів, що організував Мартін Лютер Кінг-молодший. Протест призвів до десегрегації транспортної системи.

З 1965 Паркс працювала в приймальні темношкірого конгресмена Джона Коньєрса. Після виходу на пенсію у 1977 році правозахисниця працювала над Інститутом саморозвитку, в якому молодь вивчала історію боротьби за громадянські права

У 1999 році Розу Паркс нагородили золотою медаллю Конгресу. Померла правозахисниця у 2005 році у віці 92 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американські міста вирішили відновити історичну справедливість і вшанувати постаті видатних жінок. Так, у Нью-Йорку  є 150 пам’ятників визначним особистостям, але лише п’ять із них – на честь жінок. Тому в кожному з п’яти районів міста обіцяють звести монументи відомим жінкам.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті