Головна Статті У Вінниці міськрада затвердила програму «Громада за рівність»

У Вінниці міськрада затвердила програму «Громада за рівність»

0
480

 

У Вінниці схвалили програму «Громада за рівність», метою якої є забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Депутати міської ради проголосували за відповідне рішення у п’ятницю, 22 лютого.

Повідомляється, що документ розрахований до 2023 року.

Як наголосили в міськраді, серед заходів програми заплановані навчання з питань гендерної політики, розроблення та впровадження стандартів гендерно чутливої поведінки та недискримінаційних практик для представників органів місцевого самоврядування. Також у планах проведення форуму з обміну досвідом по інтеграції гендерних аспектів в роботу органів місцевого самоврядування із залученням представників громад з інших областей, бізнесу та громадського сектору. Крім того, планується провести гендерний аналіз поточної ситуації Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, підготувати гендерний профіль, напрацювати рекомендації по врахуванню потреб та інтересів осіб, які зазнають дискримінації чи зневаги з різних причин.

Також одним із завдань є попередження та протидія гендерно зумовленому та домашньому насильству, торгівлі людьми. Програма передбачає створення інформаційної бази даних установ та організацій, які надають послуги із захисту і підтримки жертв гендерно зумовленого та домашнього насильства, розповсюдження інформації в публічному просторі та сприяння створенню притулку з соціально психологічним супроводом для осіб, що відчувають загрозу або потерпілих від насильства. Крім того, будуть проводитись профілактичні заходи серед населення щодо попередження домашнього насильства та дискримінації. Планують створити і місцеву телефонну «гарячу лінію», здійснювати комунікацію з допомогою сучасних месенджерів (Viber, Facebook тощо) з питань протидії випадкам домашнього насильства.

Ознайомитися із проектом рішення Вінницької міської ради можна тут.

Нагадаємо, у січні 2018 року Вінницька міська рада погодила концепцію програми «Місто за рівність».

Крім того, в червні 2017 року Вінницька міська рада ухвалила рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад», ставши першим органом місцевого самоврядування, що підписав цю Хартію в Україні.

50%

Фото: www.vmr.gov.ua

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті