Головна Статті У Вірменії на програму «Жінки в політиці» витратять понад $1,4 млн

У Вірменії на програму «Жінки в політиці» витратять понад $1,4 млн

0
543

У Вірменії оголосили про старт програми «Жінки в політиці». Проект реалізовуватиметься за підтримки Програми розвитку ООН у Вірменії в співпраці з Міністерством територіального управління й розвитку і фондом OxYGen, пише «АРКА».

Згідно з повідомленням, програма спрямована на посилення ролі жінки у вірменському суспільстві і в структурах, відповідальних за прийняття рішень, а також на сприяння залученню молоді до місцевого управління. Після всебічного дослідження участі жінок у політичних процесах на місцевому рівні в рамках програми будуть створені групи тренерів і менторів, які проводитимуть перекваліфікаційні курси і надаватимуть консультації жінкам, що мають різну освіту і цікавиться політикою на місцевому рівні Згодом буде створено розгалужену мережу жінок і представників молоді, які будуть готові зробити свій внесок у процес розвитку країни.

Проект буде реалізовуватися впродовж 2019-2021 років. Він здійснюється за фінансової підтримки британського Фонду належного врядування (загальний бюджет становить $1 451 373).

Амбасадорка Великої Британії у Вірменії Джудіт Фарнуорт заявила, що ця програма насамперед для жінок.

«Програма буде працювати з ними, щоб сприяти розширенню їхніх політичних прав, молодіжному лідерству, інклюзивному місцевому самоврядуванню, а також підвищенню обізнаності серед громадськості», — сказала вона.

За словами Фарнуорт, уряд Великої Британії підтримує цю ініціативу за допомогою Фонду належного врядування, який надає фінансову та експертну допомогу конкретній групі країн, зацікавлених у проведенні реформ на благо населення.

«Із огляду на те, що у Вірменії в грудні минулого року до парламенту були обрані 32 жінки, і ґрунтуючись на процентному співвідношенні, можу сказати, що ситуація за великим рахунком залишається такою ж, як і в парламенті минулого скликання. Виборча система ще не повною мірою сприяє участі жінок у виборах», — зазначила Фарнуорт.

Амбасадорка також зауважила, що насправді йдеться не про кількість жінок у парламенті, а про різноманітність навичок, досвіду і думок, які вони несуть.

У свою чергу, постійний представник ПРООН у Вірменії Дмитро Мар’ясін наголосив, що потенціал, який існує серед жінок і молоді у Вірменії, часто недостатньо використовується, а їхнє представництво в процесах прийняття рішень на місцевому рівні залишається низьким. Він підкреслив, що ПРООН разом із партнерами буде підтримувати політичні реформи щодо розширення прав і можливостей жінок і молоді, а також розширювати інноваційні моделі для їх участі в процесах прийняття рішень на місцевому рівні.

Перший заступник міністра територіального управління і розвитку Ваче Тертерян зазначив, що відомство довгі роки проводить роботу щодо більш активного залучення жінок у політику і в процес вирішення економічних проблем.

«Ми вважаємо, що те представництво, яке зараз мають жінки на світовому рівні, в світових організаціях та інших спільнотах, надихає», — запевнив Тертерян.

Виконавча директорка фонду OxYGen Маргарита Акопян пояснила, що організація в рамках своїх програм особливу увагу приділяє проблемі рівних прав і можливостей. За її словами, проблема участі жінок у політиці вважається найважливішим напрямком їхньої роботи. Також вона зазначила, що рішення цієї проблеми можливе лише за умови об’єднання зусиль.

«Співпраця з різними зацікавленими організаціями є особливо важливою, адже тільки спільними зусиллями можна реалізувати і просувати участь жінок у політиці Вірменії», — підсумувала Акопян.

Нагадаємо, у Вірменії 9 грудня 2018 року відбулися перші в історії країни позачергові парламентські вибори. Це також були перші вибори після того, як Серж Саргсян, який обіймав пост президента Вірменії впродовж десяти років, на тлі масштабних вуличних протестів подав у відставку через кілька днів після того, як його призначили на посаду прем’єр-міністра. Перед закінченням його президентських повноважень конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла до рук очільника уряду.

Наразі парламент Вірменії складається із 132 депутатів, із них 32 — жінки.

На фото прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час вручення нагород у галузі прав людини, primeminister.am
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті