У Запоріжжі пропонують провести тренінг із питань гендерної рівності для депутатів і депутаток та чиновницького апарату. Про це повідомляє благодійний фонд «Гендер Зед», який виступив із відповідною ініціативою.
«Судячи з нещодавніх сексистських висловлювань уповноваженого з питань забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок Владислава Марченка, пропозиція такого навчання – це не просто наша забаганка, це насправді кричуща необхідність для забезпечення нормальної роботи Запорізької обласної ради. Те, що жоден з чиновників та колег пана Марченка не висловилися публічно з засудженням поведінки уповноваженого свідчить про системну проблему. Саме тому ми готові на волонтерських засадах у зручному для можновладців форматі та у зручний для них час провести міні-тренінг чи серію міні-тренінгів, де розглядатимуться питання гендерної рівності: про шкідливість сексизму, знецінювання та об’єктивації, про гендерні стереотипи та гендерну дискримінацію та багато іншої корисної інформації за темою», – заявив директор фонду Ростислав Мілевський.
«Якщо навіть уповноважений із гендерної рівності не розуміється у питаннях гендерної рівності, то, відповідно, апарат Запорізької обласної ради має серйозні проблеми з розумінням питань дотримання прав людини, механізмів забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків, шкідливості сексизму, об’єктивації та неприпустимості дискримінації за ознакою статі», – вважають у фонді.
Тому «Гендер Зед» звернувся із офіційним листом до обласної ради з пропозицією безкоштовно та у зручний для депутатів час провести міні-тренінг чи серію міні-тренінгів, зауваживши, що тривалість одного тренінгу – 4 години.
«Ці чотири години навчання стануть прекрасною інвестицією чиновників в розбудову сучасної цивілізованої країни, де поважається рівність, права людини, та де не толеруються антинаукові погляди на взаємовідносини між статями. Після участі у тренінгу його учасники та учасниці дізнаються:
- • Як проявляється сексизм у заявах чиновників, у повсякденні, та чим він шкідливий як для чоловіків так і жінок?
- • Чому сексистські висловлювання з вуст чиновників є особливо неприпустимими?
- • Чим шкідлива об’єктивація? Як об’єктивація та гендерні стереотипи пов’язані з гендерно-обумовленим насильством та дискримінацією?
- • Чому неправильно жінок знецінювати до «об’єктів» для ласої уваги чоловіків, забуваючи, що вони – фахівчині та професіоналки?
- • Чому будь-яка жінка має право одягатися так, як вона сама хоче, і це не дає право жодній людині її не поважати чи домагатися, тим паче, вчиняти щодо неї насильство?
- • Чому сексуальні домагання і зґвалтування – це злочин, у якому винен лише той, хто їх скоїв, і не можна перекладати провину на зовнішній вигляд постраждалих – бо ґвалтують не одяг, ґвалтують людину?
- • Гендерна дискримінація – про що це? Чому фрази «місце жінки на кухні» чи «слабка стать» не просто образливі, а й шкідливі?»
Також повідомляється, що «додатково можуть бути надані практичні поради чоловікам, які з якихось причин не можуть стриматися, коли бачать оголену частину жіночого тіла».
«Просимо поставитись до нашої пропозиції з повною серйозністю, адже розуміння питань гендерної рівності – це індикатор сучасного цивілізованого світу», – підсумували в благодійному фонді.
Нагадаємо, на минулому тижні заступник голови Запорізької обласної ради й уповноважений із питань забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок Владислав Марченко принизив жінок, що носять короткі спідниці, назвавши їх повіями. Соцмережі відреагували обуренням, жартами та флешмобом #ЗабулаЗапитатиУМарченка».
Згодом під час інтерв’ю Марченко оперував ганебними гендерними стереотипами, вдавався до об’єктивації жінок і їхньої ролі у суспільстві. Він також заявив, що не бачить у своїх висловлюваннях нічого сексистського.
Тим часом МФО «Рівні можливості» оприлюднило заяву із вимогою звільнити Марченка.
50%