Головна Статті У Житомирі затвердили концепцію «Місто рівних можливостей»

У Житомирі затвердили концепцію «Місто рівних можливостей»

0
637

У Житомирі депутати міської ради затвердили Концепцію програми «Житомир – місто рівних можливостей» на 2020-2025 роки. Про це повідомляє сайт міськради.

Згідно з повідомленням, концепція програми ґрунтується на основних положеннях Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад та відповідає Конституції України, нормам національного законодавства, а також стратегічним документам щодо розвитку міста Житомира.

Серед основних завдань документу розробники виділяють удосконалення міського механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, а також сприяння рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень при формуванні місцевої політики.

Крім того, програма передбачає розробку комунікаційної стратегії, спрямованої на подолання стереотипів щодо розподілу ролей жінок і чоловіків у суспільстві.

«Коли говоримо про гендерну рівність, ми маємо також звернути увагу на гендерно орієнтоване бюджетування, яке передбачає врахування потреб чоловіків і жінок, хлопчиків та дівчаток у всіх сферах життєдіяльності міста… Весь світ має свою позицію щодо цього питання. Зокрема, Європейським Союзом визначено гендер і екологію пріоритетними темами у діяльності, Світовий економічний форум заявив, що при дотриманні рівних можливостей показник внутрішнього валового продукту світу за різними оцінками зросте від 5 до 26%», – розповіла депутатка міської ради Ірина Ярмоленко.

Читайте також: Уряд схвалив програму Україна – НАТО, де гендерна рівність є одним із пріоритетів реформи сектору безпеки

Нагадаємо, в 2018 році Житомирська міська рада прийняла рішення «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад». Імплементація цього документу передбачала розробку міської програми, спрямованої на забезпечення прав і можливостей жінок і чоловіків Житомира.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті