Головна Статті «Удар по гаманцю»: Європа відреагувала на намір Польщі вийти зі Стамбульської конвенції

«Удар по гаманцю»: Європа відреагувала на намір Польщі вийти зі Стамбульської конвенції

0
1,163

Польщі можуть загрожувати фінансові втрати, якщо вона вийде з європейського договору про запобігання насильству щодо жінок (Стамбульська конвенція).

Акція протесту в Польщі проти виходу зі Стамбульської конвенції

Про це заявив французький міністр у справах Європи Клеман Бон, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Як зазначив міністр, Польща може отримати «удар по гаманцю» завдяки новим механізмам в бюджеті ЄС, якщо вона вийде з договору.

«Якщо це станеться, то будуть наслідки», – запевнив Бон.

Як повідомлялося, 27 липня міністр юстиції Польщі зробив перший крок до виходу країни зі Стамбульської конвенції.

Раніше генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич прокоментувала намір Польщі вийти зі Стамбульської конвенції як значний крок назад у захисті прав жінок і закликала Польщу не виходити з договору. 

Речник Єврокомісії також висловив жаль з приводу можливого виходу Польщі зі Стамбульської конвенції.

У суботу, 25 липня, міністр юстиції Збігнєв Зьобро, який представляє меншу праву партію в правлячій коаліції, заявив, що його міністерство направить в понеділок, 27 липня, запит до міністерства праці та сім’ї, щоб почати процес виходу з договору.

Зьобро сказав, що Польща має в своєму розпорядженні достатні правові інструменти для захисту жертв насильства в сім’ї і що договір порушує права батьків, вимагаючи від шкіл навчати дітей гендерного питання.

Але в неділю, 26 липня, чиновники ПіС зробили крок назад – польська правляча партія «Право і справедливість» відмежувалася від пропозиції міністра юстиції, заявивши, що не всі члени коаліції висловилися за це. 

«Рішення ще не прийняті. Це не наша спільна позиція. У міністра є деякі міркування. Якщо він представить (свою пропозицію), ми її проаналізуємо», – заявила речниця ПіС Аніта Червінська.

Раніше ПіС і її партнери по коаліції, тісно пов’язані з католицькою церквою, критикували Стамбульську конвенцію як занадто ліберальну, але не зробили жодних кроків для виходу з неї.

Прессекретар уряду Пйотр Мюллер також заявив, що Кабінет міністрів ще не прийняв рішення щодо  СК.

Формально парламент повинен буде прийняти новий закон про вихід зі Стамбульської конвенції, який потім повинен буде підписати президент Анджей Дуда.

Конвенція Ради Європи 2011 року «Про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок і насильством в сім’ї» (так звана Стамбульська конвенція) покликана захистити жінок від усіх форм насильства і дискримінації. Польща підписала Конвенцію в грудні 2012 року, а ратифікувала – в 2015 році.

На цей час Стамбульську конвенцію ратифікували 21 країна ЄС.

50% стежать за перебігом подій у Польщі та інформуватимуть про них своїх читачів і читачок.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті