Головна Статті Україна хоче приєднатися до міжнародних коаліцій з гендерної рівності

Україна хоче приєднатися до міжнародних коаліцій з гендерної рівності

2
1,009

Україна хоче приєднатися до міжнародної ініціативи «Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності», яка спрямована на досягнення результатів в питанні гендерної рівності. Відповідне розпорядження ухвалив Кабінет міністрів, повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, після отримання відповіді від Секретаріату «ООН Жінки» у межах цієї міжнародної ініціативи уряд України стане членом коаліцій «Гендерно-зумовлене насильство», «Економічна справедливість та права» та «Технології та інновації для гендерної рівності».

«Приєднання до зазначених коаліцій стане підтвердженням у широкому міжнародному форматі євроінтеграційних прагнень України та реалізації нашою державою міжнародних зобов’язань у сфері прав людини, боротьби з дискримінацією та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, особливо в умовах агресії та окупації частини території України. Очікується, що участь уряду України в реалізації зазначених тематичних напрямів забезпечуватиметься шляхом об’єднання зусиль профільних міністерств та відомств в імплементації відповідних національних заходів», — йдеться в повідомленні.

Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності — це міжнародна ініціатива, яка була започаткована структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) та урядами Мексики та Франції у рамках Форуму рівності поколінь (Generation Equality Forum) — глобального зібрання з питань гендерної рівності.

До Коаліцій дій приєднуються держави-члени ООН; організації громадянського суспільства, зокрема жіночі та молодіжні організації; приватний сектор (включаючи благодійні організації); агентства системи ООН та інші міжнародні організації.

Коаліції дій з гендерної рівності охоплюють такі тематичні напрямки:

  • гендерно зумовлене насильство;
  • економічна справедливість та права;
  • фізична недоторканість, сексуальне та репродуктивне здоров’я та права;
  • феміністична діяльність для захисту кліматичної справедливості;
  • технології та інновації для забезпечення гендерної рівності;
  • феміністичний рух та лідерство.

Коаліції дій спрямовані на виконання однієї із задач Форуму рівності поколінь, а саме, досягнення помітних результатів в сфері гендерної рівності у втіленні кампанії «Десятиріччя дій ООН» (2020 – 2030 рр.), спрямованої на досягнення Цілей Сталого Розвитку.

Читайте також: Україна приєдналася до «Партнерства Біарріц» з утвердження гендерної рівності

Нагадаємо, 11 вересня 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці Партнерства Біарріц. Приєднання до нього ініціювала перша леді України Олена Зеленська у грудні 2019 року, а у травні цього року Кабінет Міністрів України схвалив це приєднання.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті