Головна Статті Українка Лілія Усік стала депутаткою парламенту Берліна

Українка Лілія Усік стала депутаткою парламенту Берліна

1
791

У палату депутатів Берліна вперше пройшла українка Лілія Усік. Політикиня родом із Костянтинівки, що на Донеччині. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Усік балотувалася до палати депутатів німецької столиці від партії «Християнсько-демократичний союз» та пройшла за прямим мандатом — це голосування безпосередньо за людину.

Читайте також: Анна Горська: Активна жінка — це норма для сучасного світу

У Німеччині Лілія Усік живе вже 12 років. Вона приїхала на навчання, згодом почала працювати в бундестазі в бюро різних депутатів. Займалася темою України, правами людини. Коли ж відбулася анексія Криму, почала працювати з темами медіа, фейкових новин, оборони та безпеки.

Політикиня сподівається, що на новій посаді зможе, окрім іншого, більше допомагати українцям у німецькій столиці, які змушені були тікати від війни.

Читайте також: Не потім наздоганяти, а вже вмикатися: Чи готова Україна до феміністичної зовнішньої політики?

«Коли я сюди приїхала, українська діаспора ще не була така велика. Активні діаспоряни, які займаються цією темою все життя, завжди мріяли про Український дім. Мені здається, що ця мрія має колись втілитися, щоб ми мали якусь українську інституцію, яка надаватиме можливість проводити різні заходи на підтримку українців та українок», — каже Лілія Усік.

Офіційно працювати як депутатка Лілія розпочне 16 березня.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті