Українок відзначили за їхню звитягу і стійкість під час війни. Нагороду вручили у Косово під час міжнародного форуму «Жінки. Мир. Безпека» (Women. Peace. Security). Про вручення розповіла журналістка із Чернігова, регіональна координаторка депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» Ірина Синельник.
За її словами, Вйоса Османі, президентка Косова, вручила жінкам України символічну медаль «За заслуги» на знак визнання їхньої мужності, жертовності і внеску в захист цінностей свободи та демократії.
Президенка зауважила, що ця медаль – для всіх військовослужбовиць, медикинь, журналісток, загалом усіх українок, які протистоять російській агресії. Нагорода також символізує солідарність жінок Косова із жінками України.
Читайте також: Робити все, що від тебе залежить: як місцеві депутатки наближають перемогу
На думку Вйоси Османі, мир і безпека обов’язково будуть досягнуті після перемоги України.
Медаль від президентки Косова отримали народна депутатка України Євгенія Кравчук та журналістка Людмила Мех, учасниця програми професійного захисту журналістів «Резиденція в Косові». Євгенія Кравчук висловила сподівання, що після завершення війни Україна визнає Косово, адже тут немає жодних паралелей із Кримом, про що говорили раніше. Насправді в Косово теж мала місце агресія сусідньої держави з елементами геноциду.
Під час вручення медалі зал аплодував стоячи всім українцям та українкам, які сьогодні є уособленням боротьби за свободу та європейські цінності.
Десятки делегацій із 33 країн світу (всього – 500 учасників), в тому числі з України, зібралися, аби обговорити реалізацію Резолюції ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». Промовці, а серед них – президенти і представники урядів різних країн – говорили про необхідність подальших дій для боротьби за гендерну рівність, права жінок, протидії дискримінації, адже без цього неможливо досягнути стабільного миру в світі.
Читайте також: Марина Бардіна: Ми готуємо закон про протидію сексуальному насильству під час війни
Окрему увагу на форумі приділили війні в Україні. Під час заходу наголошували на необхідності розслідування воєнних злочинів, зокрема, злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством. Адже російська пропаганда і ймовірність створення фальшивих звітів можуть стати на заваді об’єктивному слідству та притягненню винних до відповідальності.