Головна Статті Українські політикині презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир»

Українські політикині презентували платформу «Безпека. Жінки. Мир»

0
1,406

В Україні заснували платформу «Безпека. Жінки. Мир», яка опікуватиметься збереженням і поглибленням напрацювань влади в сфері гендерної політики в оборонно-безпековому секторі та в забезпеченні рівної участі жінок в політичних процесах і державних інституціях, повідомляє Урядовий портал.

Нову ініціативу презентували віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністерка у справах ветеранів Ірина Фріз, віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко та народна депутатка Марія Іонова. Вони наголосили на важливості підвищення залученості жінок не лише загалом до роботи у владі, а, зокрема, до діяльності в секторі безпеки і оборони, у миротворчих процесах.

Як розповіли учасниці презентації, діяльність платформи буде зосереджена на кількох пріоритетах. У найближчій перспективі – на розробці та ухваленні законів, необхідних для завершення реформ у безпековому секторі, зокрема, ініціатив на виконання раніше ухваленого Закону «Про національну безпеку України».

Наступним пріоритетом є продовження роботи на міжнародному та дипломатичному фронтах, з акцентом на захисті суверенітету і територіальної цілісності України і протидії агресору. Вже сьогодні представниці уряду та парламенту направили лист Високій представниці ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріці Могеріні, де запросили її у рамках візиту до Києва на Саміт Україна-ЄС відвідати і Донбас, щоб побачити на власні очі, що там відбувається. І якщо до 8 липня Росія не зробить кроків для того, щоб звільнити українських військовополонених на вимогу рішення суду, вони просять Федеріку Могеріні зустрітися з сім’ями українських політв’язнів Кремля.

«Маємо захистити те, що вже зроблено в напрямку рівності чоловіків та жінок за ці роки – від ухвалення фундаментальних в цій сфері документів до відміни заборони на певні професії і можливості дівчаткам (від сьогодні!) вступати до військових ліцеїв. Це дуже важлива і потрібна праця, праця на захист, і зміцнення і здобутків, і держави загалом. І ми з колегами не збираємося її залишати», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Уперше в історії Великої Британії Міністерство оборони очолила жінка

Серед найвагоміших напрацювань уряду в сфері рівності чоловіків та жінок вона також назвала той факт, що цьогорічна Річна Національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО вже вдруге включає гендерний компонент. В цьому документі визначені середньострокові цілі та пріоритетні завдання на поточний рік з інтегрування гендерної складової в роботу сектору безпеки та оборони. Окрім відкритих нині 458 цивільних професій, раніше заборонених для жінок, вперше відкрито близько 300 військово-облікових спеціальностей, у тому числі і «бойових». Завдяки цьому жінки можуть реалізувати себе в безпековій сфері. Інститут гендерних радників або контактних осіб з гендерних питань у складових сектору безпеки і оборони України продовжує розширюватися. Наразі такі фахівці працюють у Генеральному штабі Збройних Сил України, системі Міністерства внутрішніх справ України, Міністерстві оборони, включаючи відомчі вищі навчальні заклади.

«Встановлення гендерної рівності стало об’єктом державної політики не заради бажання сліпо виконати нормативи та досягти стандартів західних демократій ЄС та НАТО. Це шана українським жінкам, які зверху на вишиванку одягли військову форму та стали на захист держави на рівні з чоловіками, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Жінки вступили в боротьбу за мир, адже для нас мир та безпека – одні з найбільших цінностей. Українська жінка – це берегиня не тільки домашнього вогнища, а і держави».

Читайте також: Ірина Геращенко: «Жінки в парламенті вперше серйозно впливають на прийняття рішень»

Зі свого боку Ірина Геращенко наголосила, що платформа «Безпека. Жінки. Мир» – широкий проект, який залучатиме жіночі громадські організації, волонтерів, ветеранів.

«Ми просуватимемо ідею про необхідність залучення жінок до керівних посад в силових структурах. Наприклад, є нагальна потреба започаткування цивільного контролю над розвідкою за стандартами, що базуються на стандартах ЄС та НАТО», – зазначила Ірина Геращенко.

Ірина Фріз зауважила, що безпека більше не є питанням винятково чоловічим, це доведено світовою практикою. Залучення жінок до врегулювання мирних процесів забезпечує їх ефективність. Активні жінки з глибоким професійним досвідом здатні реалізовувати програмні цілі, що дають можливість Україні йти європейським і євроатлантичним курсом.

«За п’ять років спільно з президентом та парламентом в рамках Угоди про асоціацію з ЄС було опрацьовано та ухвалено 152 закони. Європейський Союз надає дієві інструменти для можливостей розвитку нашої країни. Наша мета – зберегти цей курс та рухатись далі», – зазначила Марія Іонова.

Читайте також: У Канаді призначено першу амбасадорку у справах жінок, миру і безпеки

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо призначив колишню президентку Інституту інклюзивної безпеки Жаклін О’Ніл (Jacqueline O’Neill) на посаду першого в Канаді амбасадора у справах жінок, миру і безпеки. Раніше вона була радницею федерального уряду з проблем жінок, миру і політики безпеки.

«Пані О’Ніл очолить зусилля нашої країни щодо підтримки жінок, допомоги в запобіганні та припиненні конфліктів, а також побудові кращого і більш справедливого світу», – сказав Трюдо, оголошуючи про її призначення.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті