Головна Статті Українським матерям-одиначкам хочуть заборонити працювати у вихідні та їздити у відрядження

Українським матерям-одиначкам хочуть заборонити працювати у вихідні та їздити у відрядження

0
1,136

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України, щоб заборонити залучення одиноких матерів до нічних, понаднормових робіт, робіт у вихідні дні і відправлення їх у відрядження, повідомляє Центр інформації про права людини.

Документ вніс до парламенту депутат Юрій Мірошниченко від партії «Опозиційний блок». Необхідність ухвалення поправок він пояснює тим, що одинокі матері та діти, яких вони самотужки утримують та виховують, є найменш захищеними категоріями громадян в Україні.

«Нерідко в сім’ях одиноких матерів утримуються двоє, а то й більше дітей. І весь тягар матеріального забезпечення та виховання цих дітей несуть їхні матері. Держава зобов’язана надавати максимальну підтримку таким сім’ям, особливо в умовах глибокої демографічної кризи в Україні. Держава має посилити і розширити захист одиноких матерів, які утримують та виховують своїх дітей без чоловіка, особливо у сфері трудових відносин, адже одинокі матері самотужки утримують і себе, і своїх дітей», – продовжує нардеп у пояснювальній записці до законопроекту.

Заборона залучати одиноких матерів до нічних, понаднормових робіт, робіт у вихідні і відправлення їх у відрядження, на думку Мірошниченка, матиме позитивний вплив не тільки на них, але й на їхніх дітей.

У свою чергу, ініціативу депутата розкритикувати активістки з Асоціації жінок-юристок України «Юрфем».

«Замість створення гендерно чутливого робочого середовища особам із дітьми, краще заборонити одиноким матерям працювати у вихідні і їздити у відрядження. За сім років дії Закону «Про запобігання та протидію дискримінації в Україні» наші народні обранці і надалі продовжують вносити на розгляд Верховної Ради України дискримінаційні законопроекти», – написали вони на своїй сторінці у Facebook.

Також заборони, пропоновані депутатом, є обмеженням прав жінок на професійний розвиток, вільний вибір професії та місця і умов праці. Зокрема, статтею 11 Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок передбачено, що держави-учасниці зобов’язані вжити всіх заходів щодо ліквідації дискримінації жінок у сфері зайнятості, зокрема за їхнім сімейним та соціальним статусом.

«Одинокі матері, яким заборонять працювати в нічний час, у вихідні дні чи виконувати надурочну роботу, втратять можливість отримати вищий дохід, будуть змушені працювати неофіційно. Також заборона їздити у відрядження призведе до обмеження можливостей щодо професійного розвитку, росту та видимості у професії», – наголосила голова Асоціації жінок-юристок України «Юрфем» Христина Кіт.

Наразі документ має пройти через комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, комітет з питань бюджету, комітет з питань запобігання і протидії корупції та комітет з питань європейської інтеграції.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті