Home Статті Уперше мером Ліверпуля стала жінка – Джоанн Андерсон

Уперше мером Ліверпуля стала жінка – Джоанн Андерсон

7
178
Джоанн Андерсон мерка Ліверпуля
Джоанн Андерсон

На місцевих виборах у Ліверпулі вперше міською головою обрали жінку – Джоанн Андерсон. Вона стала ще й першою темношкірою жінкою, яка очолить велике місто у Британії. Про це пише BBC.

«Особливий та історичний день, коли офіційно складена присяга мера Ліверпуля. Міста, яке я люблю. Важка робота починається зараз. Я вас не підведу!», – написала у своєму Твіттері новообрана керівниця.

https://twitter.com/MayorLpool/status/1391719663151747075

Андерсон обрали кандидаткою на посаду міського голови від лейбористів після того, як попередній мер пішов з посади після корупційного скандалу. Джоанн Андерсон була однією із семи претендентів і претенденток, за неї віддали голоси 59,2% виборців.

Читайте також: Ісабель Діас Аюсо упевнено перемогла у Мадриді

Після оголошення результатів Джоанн Андерсон сказала: «Найперше, що я хочу зробити, це вибачитись перед містом за попередню адміністрацію. Я зроблю все, що в моїх силах, аби показати підзвітну та прозору місцеву владу. Таку владу, на яку заслуговують жителі Ліверпуля.

Я дуже хочу показати, яку чудову роботу можу зробити. Нам потрібно побудувати місто, яке б піклувалось про своїх жителів, було б справедливим і турботливим».

Проводячи кампанію, Джоанн Андерсон оголосила своїм пріоритетом протидію насильству щодо дівчат та жінок.

Що відомо про нову мерку Ліверпулю?

Джоанна Андерсон, 51-річна мати-одиначка, описує себе так: «чорношкіра жителька Ліверпуля, представниця робітничого класу, яка любить своє місто та його жителів».

Політикиня розповідала, що дорослішання у Ліверпулі у 80-ті роки для молодої чорношкірої жінки означало, що вона не має перспектив досягнути чогось значного у житті.

Упродовж 10 років Джоанн Андерсон працювала бізнес-консультанткою у Королівській прокуратурі.

У юності брала участь у роботі профспілки працівників транспорту і різноробочих, пізніше –  стала активною учасницею національного профспілкового комітету із расових відносин.

У 2019 році Джоанн Андерсон була обрана депутаткою до міської ради одного з районів Ліверпуля.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті