Головна Статті Уперше місію України при НАТО очолить жінка – Наталія Галібаренко

Уперше місію України при НАТО очолить жінка – Наталія Галібаренко

2
1,053
Наталія Галібаренко

Президент України Володимир Зеленський призначив Наталію Галібаренко головою місії України при НАТО уперше в історії країни місію очолить жінка.

Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

У травні Дмитро Кулеба анонсував призначення та коментував, що кандидатка проходить безпекову верифікацію. Тоді ж зауважив, що послом до НАТО стане жінка і це буде перша жінка-посол України при НАТО.

Місія України при НАТОдипломатичне представництво при міжнародній організації, засноване з метою забезпечення постійного співробітництва України з Альянсом та участі у Раді Євроатлантичного партнерства. Посада глави Місії була вакатною із серпня 2019 року.

Наталія Галібаренко – українська дипломатка. На дипломатичній службі перебуває із 2000 року.

Вона працювала на посадах аташе та третього секретаря Кабінету Міністра закордонних справ України, третього та другого секретаря Представництва України при ЄС.

Із жовтня 2012 року по березень 2014 року – заступниця Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні (Австрія).

З 9 березня 2014 по серпень 2015 – перша заступниця міністра закордонних справ. Членкиня української частини Консультаційного Комітету Президентів України та Республіки Польща.

З 26 серпня 2015 – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії. З 25 вересня 2015 року Постійна представниця України при Міжнародній морській організації (ІМО) за сумісництвом.

Брала участь у численних двосторонніх і багатосторонніх переговорних процесах діяльності України, зокрема у рамках ЄС, НАТО, Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті