Пенелопа Мері Мордонт стала першою жінкою на посаді міністерки оборони Великої Британії, пише The Telegraph.
Як повідомляє канцелярія уряду, Мордонт упродовж якогось часу також продовжить обіймати посаду міністра у справах жінок і рівності, на яку була призначена в квітні минулого року.
Пенелопа Мері Мордонт закінчила Оклендську католицьку школу. ЗМІ пишуть, що свого часу вона працювала асистенткою ілюзіоніста. В університеті вивчала філософію. У 2010 році Мордонт була обрана до Палати громад від округу Північний Портсмут. Дочка десантника, яка наразі є єдиною жінкою-політикинею й чинною резервісткою військово-морського флоту Великої Британії у званні молодшої лейтенантки (береговий резервний підрозділ HMS King Alfred на базі ВМС у Портсмуті). У 2014 році прем’єр Девід Кемерон призначив Мордонт парламентською помічницею міністра спільнот і місцевого самоврядування. У 2015 році вона стала першою у британській історії жінкою на посаді молодшого міністра Збройних сил. У 2016 році в уряді Терези Мей Мордонт спочатку обіймала посаду молодшої міністерки в справах осіб із обмеженими можливостями у Міністерстві праці та пенсій. У 2017 році знову обрана до парламенту, і в цьому ж році отримала нове призначення – цього разу міністеркою міжнародного розвитку.
Тим часом віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вже привітала Мордонт із призначенням.
«Щиро вітаю Велику Британію з призначенням Пенні Мордонт – першої в історії країни жінки, яка очолить Міністерство оборони. Сподіваємося на поглиблення співпраці у військовій та оборонній сферах – як на двосторонній основі, так і в рамках “НАТО – Україна», – написала вона.
Sincere congratulations to #UK on the appointment of its first ever lady to lead Ministry of Defence @PennyMordaunt !
Looking forward to deepened cooperation in military&defence fields, both – bilaterally and within #NATO–#UA framework.@JudithGoughFCO— Ivanna Klympush (@IKlympush) 2 травня 2019 р.
Нагадаємо, екс-очільника британського міністерства оборони Гевіна Вільямсона відправили у відставку 1 травня після розслідування витоку інформації з закритих переговорів, де обговорювали перспективи співпраці з китайською компанією Huawei у створенні мереж 5G. Сам Вільямсон, який був міністром оборони з 2017 року, спростовує свою причетність до витоку.
50%