Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вимагає в країн Європейського Союзу, щоб вони висували жінок до наступного складу Єврокомісії.
Про це пише Politico.
Дипломати, які говорили з виданням, заявили, що президентка Єврокомісії спілкувалася щонайменше з п’ятьма країнами ЄС, включно зі Словенією й Мальтою, щоб ті розглянули можливість заміни кандидатів-чоловіків, яких вони висунули, на жінок.
Два чиновники ЄС вказали на ризик «сорому» для інституції, якщо політикиня не досягне паритету, адже Єврокомісія публічно пропагує гендерну рівність і виконує роль «комісарки з питань рівності».
Читайте також: Лідерки Європи: які країни мають найбільше жінок на керівних посадах
За їхніми словами, така невдача може затьмарити факт того, що три найважливіші посади в ЄС уже обіймають жінки: сама фон дер Ляєн, яка є президенткою Єврокомісії, Кая Каллас на посаді голови дипломатичної служби ЄС і президентка Європарламенту Роберта Мецола.
Без достатньої кількості жінок комісія може стати менш ефективною
Наразі, крім Урсули фон дер Ляєн, країни ЄС висунули девʼять кандидатур жінок у комісію.
Експерти й політики, які підтримують ініціативу фон дер Ляєн, вказують, що без достатньої кількості політикинь комісія може стати менш ефективною й колегіальною.
Читайте також: Світлана Войцеховська: Жінки мають бути там, де ухвалюють рішення
Рівність між жінками й чоловіками досі розглядається як щось необовʼязкове
«На жаль, рівність між жінками й чоловіками досі розглядається як щось необовʼязкове, або як щось одноразове», — сказала співробітниця з питань політики й кампаній Європейського жіночого лобі Джеромін Андольфатто.
Politico зауважує, що фон дер Ляєн закликала Мальту продовжити мандат своєї нинішньої комісарки ЄС Хелени Даллі, замість пропонованого кандидата Гленна Мікаллефа. Але, як зазначають дипломати, така заміна може підірвати авторитет чинного прем’єра Мальти.
«Той факт, що зміна кандидата буде мотивована статтю, не сподобається уряду та мальтійцям загалом», — коментують джерела.
У листі до лідерів ЄС фон дер Ляєн відкрито попросила подати їй на розгляд по дві кандидатури на кожну посаду комісара: одного чоловіка та одну жінку. Але більшість країн відмовилися прислухатися до запиту політикині й надали пропозиції тільки по одному кандидату.
Водночас на знак того, що фон дер Ляєн наполегливо намагається максимально наблизитися до паритету, Бельгія в понеділок заявила, що надішле комісарку, а Румунія погодилася замінити запропонованого нею комісара на жінку.