Головна Статті Урсула фон дер Ляєн удруге буде балотуватися на посаду голови Єврокомісії

Урсула фон дер Ляєн удруге буде балотуватися на посаду голови Єврокомісії

0
802

Урсула фон дер Ляєн офіційно оголосила, що балотуватиметься на другий термін на посаду голови Європейської комісії. Про це пише Politico. Вибори президента Єврокомісії пов’язан з результатами виборів до Європарламенту, запланованих на 6-9 червня.

Урсула фон дер Ляєн стала провідною кандидаткою від правоцентристської Європейської народної партії. Як пише Politico, це дасть їй першочергову позицію, щоб отримати другий термін на посаді очільниці органу виконавчої влади ЄС і зосередитися на збільшенні витрат на оборону.


Читайте також: Урсула фон дер Ляєн: Політика без крику та грюкоту


«Я балотувалася у 2019 році, тому що твердо вірю в Європу. Європа для мене є домом, як і Нижня Саксонія. І коли виникло питання, чи можу я уявити собі посаду президенки Європейської комісії, я одразу інтуїтивно відповіла «так». Сьогодні, через п’ять років, я ухвалюю дуже свідоме рішення», — сказала Урсула фон дер Ляєн після оголошення про намір балотуватися.

Будучи першою жінкою на посаді голови Єврокомісії, фон дер Ляєн провела ЄС через всесвітню пандемію та першу велику війну на європейській землі за десятиліття, відзначило видання. Також саме під час президенства Урсули фон дер Ляєн лідери ЄС вирішили розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу.


Читайте також: Урсула фон дер Ляєн відзначила боротьбу українок


На думку видання, «залізний стиль керівництва» політикині деколи призводив до суперечок із країнами ЄС, підтримка яких їй знадобиться, щоб отримати другий термін. Проте вона, найімовірніше, отримає підтримку Європейської ради. Лише Угорщина відкрито критикувала лідерство фон дер Ляєн.

Уперше Урсула фон дер Ляєн очолила Єврокомісію у грудні 2019 року. Тоді політикиня поставила собі за мету посилити геополітичну роль Євросоюзу як повноцінного гравця, який здатен «формувати світовий порядок».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті