Головна Статті Уряд Нової Зеландії: Школяркам безкоштовно надаватимуть засоби гігієни

Уряд Нової Зеландії: Школяркам безкоштовно надаватимуть засоби гігієни

1
1,002

У Новій Зеландії понад 90 000 дівчат не відвідують школи, коли в них критичні дні, бо не мають змоги придбати прокладки або тампони. Саме тому уряд країни вирішив профінансував нову програму, яка дасть змогу забезпечити низку шкіл безкоштовними засобами гігієни. Про це повідомила прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, пише TheGuardian.

Поки уряд визначив 15 пілотних шкіл, де навчаються діти, що найбільше потерпають від бідності. Учениці цих закладів отримають доступ до безкоштовних засобів гігієни вже цьогоріч, а з 2021 року програма буде діяти для всіх шкіл країни.

Читайте також: Джасінда Ардерн та світова джасіндоманія

Ардерн наголосила, що засоби гігієни під час менструації – це не розкіш, а необхідність.

У свою чергу, міністерка в справах жінок Джулі Енн Гентер також зазначила, що вартість засобів гігієни може бути «надмірно високою» для деяких родин, що й могло стати причиною відсутності дівчаток у школах в певні дні.

Читайте також: Джасінда Ардерн: Емпатія в умовах пандемії

Нагадаємо, раніше парламент Шотландії першим у світі схвалив план із забезпечення доступності санітарно-гігієнічних виробів для всіх жінок. Відповідно до законодавства, всі необхідні предмети гігієни будуть безкоштовними, їх можна буде взяти у спеціально відведених громадських місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки.

50%

Фото: spinzs.co.nz
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті