Головна Статті Уряд розробляє стратегію щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці

Уряд розробляє стратегію щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці

1
824

Міністерство економіки України розробляє проєкт Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці, а також план заходів щодо її реалізації. Про це йдеться у повідомленні пресслужби міністерства. 

Зазначається, що документи розробляються у межах  міжнародної ініціативи «Партнерство Біарриц» і мають бути затверджені в грудні 2022 року. 

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, вже ухвалено низку рішень, які сприяють виконанню цього завдання. 

«Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону «Про працю», що забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю рівної цінності та недопущення будь-якої дискримінації», —  заявила Бережна під час виступу на 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок у Женеві.

Читайте також: Олена Стрельник: Війна поглибить гендерний розрив у оплаті праці

Також, за словами заступниці міністра, було реформовано законодавство у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини й доглядом за нею. Це забезпечить рівні можливості матері й батька в догляді за дитиною й поєднання трудових і сімейних обов’язків. Очікується, що частка чоловіків, які беруть відпустку для догляду за дитиною, збільшиться.

Крім того, встановлено новий вид соціальної відпустки: відпустка в разі народженні дитини, що надається, зокрема, чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права й обов’язки.

Бережна повідомила, що розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні останні два роки скорочується (2020 рік – 20,4 %; 2021 рік – 18,6 %). А за минулі 5 років він скоротився на 7,4% – з 26 % у 2015 році до 18,6 % у 2021 році.

Читайте також: Гендерний розрив у оплаті праці: що це і чи можна якось зарадити?

Нагадаємо, Україна приєдналася до міжнародного «Партнерства Біарриц» 11 вересня 2020 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Метою цієї міжнародної ініціативи є досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті