Головна Новини проекту Уряд Румунії вперше очолить жінка

Уряд Румунії вперше очолить жінка

0
686

Президент Румунії Клаус Йоганніс підписав указ про призначення прем’єр-міністром країни депутата Європарламенту Віоріки Денчіле.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Протягом останніх двох днів я зважив усі аргументи «за» і «проти», проконсультувався з парламентськими партіями і громадянським суспільством і прийняв рішення дати Соціал-демократичній партії ще один шанс. Призначив прем’єр-міністром Румунії Віоріку Денчіле», – заявив президент.

15 січня виконавчий комітет правлячої Соціал-демократичної партії відмовив у політичній підтримці прем’єр-міністру Міхаю Тудосе, після чого той заявив про звільнення у відставку.

Це друга за останній рік урядова криза в Румунії. В середині 2017 року посаду прем’єра змушений був залишити Сорін Гріндяну. Мотивом для його відставки став скандал навколо урядової постанови про пом’якшення кримінального переслідування стосовно чиновників-корупціонерів.

Для затвердження нового прем’єр-міністра необхідні голоси простої більшості депутатів обох палат парламенту, тобто, не менше 234 голосів.

Віоріка Денчіле – член Соціал-демократичної партії з 1996 року. Випускниця Плоєштського державного університету. Спеціалістка у галузі геологорозвідки і видобутку корисних копалин. З 2009 року – депутатка Європарламенту і член комісії Європарламенту з сільського господарства і розвитку села.

Також її називають людиною, близькою до президента Румунії.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Новини проекту