Головна Статті УЖФ: Підвищення виборчої застави ускладнить доступ жінок до влади

УЖФ: Підвищення виборчої застави ускладнить доступ жінок до влади

2
896

Український жіночий фонд висловив стурбованість зростанням виборчої застави і закликав Верховну Раду України, експертів та експерток, дотичних до доопрацювання Виборчого кодексу, зменшити виборчу заставу. На думку УЖФ, високий розмір застави ускладнить доступ жінок до органів місцевої влади.

«Підвищення виборчої застави більш негативно вплине на жінок через те, що в них менший доступ до фінансових ресурсів», – ідеться в заяві, опублікованій на сайті УЖФ.

Як аргументують у фонді, в Україні, лише за офіційними даними Держкомстату, середня зарплата жінок на 24% менша, ніж зарплата чоловіків. Через ґендерні стереотипи та нерівність у розподілі сімейних обов’язків, існує дискримінація при прийнятті жінок на роботу, диспропорція у просуванні жінок і чоловіків по службі і доступі до керівних посад.

«Брак ресурсів для внесення застави та проведення виборчої кампанії буде несприятливим для кількісного представництва жінок-кандидаток і їх можливості проводити конкурентоспроможну кампанію», – ідеться в заяві УЖФ.

До того ж за результатами моніторингу подання фінансових звітів жінками і чоловіками-кандидатами в народні депутати від політичних партій в одномандатних виборчих округах на парламентських виборах 2019 року виявлено, що в середньому розмір виборчого фонду кандидатки був на 20% меншим за розмір виборчого фонду кандидата. Суттєвий ґендерний розрив щодо розмірів виборчих фондів спостерігався серед самовисуванок і самовисуванців в одномандатних виборчих округах. У середньому виборчий фонд жінки-кандидатки був на 54% меншим за розмір виборчого фонду чоловіка-кандидата.

«Український жіночий фонд переконаний, що виборче законодавство, крім запровадження гендерних квот у виборчих списках, має забезпечувати реальні шанси для жінок бути обраними», – вважають в УЖФ та нагадують, що недостатня представленість жінок, що складають 54% населення України, на рівні прийняття рішень, призводить до недостатнього врахування їхніх інтересів і потреб.

Як відомо, на місцевих виборах восени 2020 року різко збільшиться розмір виборчої застави. Новий підхід до визначення розміру виборчої застави передбачений Виборчим кодексом, який набрав чинності 1 січня 2020 року. За розрахунками громадського руху «Чесно», розмір застави для кандидата у міські голови обласного центру чи великого міста від 90 тисяч виборців, зростає майже в 40 разів порівняно з місцевими виборами 2015 року. Рекордною буде застава для кандидатів на посаду міського голови Києва – понад 4 мільйони гривень. У десятки разів зростає і вартість реєстрації списку кандидатів до обласних рад. Подекуди застава за реєстрацію партійного списку в облраду буде вищою від застави на парламентських виборах, яка у 2019 році становила майже 4,2 мільйона гривень.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті