Home Статті В Азербайджані спікеркою парламенту вперше стала жінка

В Азербайджані спікеркою парламенту вперше стала жінка

0
224

Уперше в історії Азербайджану спікеркою парламенту обрали жінку. На цю посаду призначили Сахібу Гафарову, повідомляє «Интерфакс-Азербайджан».

Її кандидатуру запропонувала правляча партія «Йені Азербайджан» («Новий Азербайджан»). За Гафарову проголосували 116 депутатів.

Сахіба Гафарова народилася в 1955 році, закінчила Азербайджанський педагогічний інститут російської мови і літератури імені Ахундова і Азербайджанський університет іноземних мов (за спеціальністю англійська мова).

Була депутаткою парламенту Азербайджану 5-го скликання, входила до складу азербайджанської делегації в ПАРЄ.

На дострокових виборах 9 лютого 2020 року була обрана депутаткою парламенту від міста Шамкір.

Нагадаємо, на 125 місць у парламенті претендували 1314 кандидатів. Кандидатури 246 осіб було висунуто 19 політичними партіями, 1057 – в індивідуальному порядку, 11 – ініціативними групами. 79% зареєстрованих кандидатів становили чоловіки, а 21% – жінки. Склад парламенту оновився на 35,2%. У Меджлісі шостого скликання працюватимуть 81 депутат парламенту п’ятого скликання і 44 новообраних. Якщо в попередньому скликанні було 104 чоловіка і 21 жінка, то нині склад не надто змінився: 103 чоловіка і 22 жінки.

Вибори в Міллі Меджліс проходять в Азербайджані кожні п’ять років, у ньому засідають 125 депутатів, які обираються за мажоритарною системою. Чергові вибори мали відбутися в листопаді 2020 року, проте в листопаді минулого року партія «Новий Азербайджан», що мала більшість у Міллі Меджлісі, ініціювала розпуск парламенту. Так вперше в історії країни були проведені позачергові вибори.

За даними Міжпарламентського союзу, Азербайджан входить до переліку країн, у яких взагалі немає жінок в уряді.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті