Головна Статті В Естонії очільницею уряду вперше може стати жінка

В Естонії очільницею уряду вперше може стати жінка

0
1,370

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд запропонує сформувати уряд очільниці Партії реформ, що отримала на парламентських виборах найбільшу кількість голосів. Ідеться про Каю Каллас, повідомляє видання Postimees.

Відповідну заяву Кальюлайд зробила, перебуваючи з візитом у США.

«Як я й говорила, першою від мене отримає пропозицію щодо формування уряду голова партії, що отримала на виборах найбільшу кількість голосів», – сказала президентка Естонії.

Раніше Кальюлайд обурилася через запитання журналіста про наслідки для країни через те, що її очолюватимуть дві жінки.

«Я прошу пробачення, але коли ви востаннє питали про наслідки того, що Естонією керували двоє і більше чоловіків? Розберемося спочатку з цим питанням», – сказала президентка.

Кая Каллас – адвокатка. У 2010 році приєдналася до «Партії реформ», а в 2011 була вперше обрана до естонського парламенту. З 2014 по 2018 роки Каллас була депутаткою Європейського парламенту в складі «Альянсу демократів та лібералів за Європу», де входила до Комітету з промисловості, досліджень та енергетики і була запасною членкинею Комітету з внутрішнього ринку й захисту прав споживачів. Також вона обіймала посаду заступниці голови делегації в комітеті з парламентського співробітництва ЄС-Україна, була членкинею Міждепутатської групи Європарламенту з цифрового порядку денного й віце-головою Молодіжної групи. Рік тому Каллас очолила «Партію реформ», засновником якої є її батько Сійм Каллас (обіймав пост прем’єр-міністра Естонії в 2002-2003 роках).

Як повідомлялося, на виборах до парламенту Естонії, що відбулися 3 березня, третину обраних депутатів склали жінки.

Також нагадаємо, що за даними Eurostat, Естонія наразі перебуває на другому місці в ЄС за кількістю жінок на керівних посадах. Очолює рейтинг Латвія, де цей показник дорівнює 56%. В Естонії та Болгарії жінки обіймають 49% керівних посад, далі йдуть Польща і Словенія – 47%.

50%

Фото: Кая Каллас і Керсті Кальюлайд. Канцелярия президента Эстонии, delfi.ee

 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті