Головна Статті В Індонезії пройшов кількатисячний Жіночий марш

В Індонезії пройшов кількатисячний Жіночий марш

0
819

Щоб гендерна рівність і справедливість перестали бути мрією. У Джакарті тисячі людей долучилися до Жіночого маршу на підтримку рівності, а також із нагоди дня народження Картіні – місцевої героїні й першої феміністки, яка опікувалася розширенням прав і можливостей жінок в Індонезії, пише The Jakarta Post.

Марш відбувся 27 квітня. Хода завершилася біля монументу Незалежності (132-метрова башта на площі Медан Мердека – ред.). Люди різних статей, професій та релігій зібралися разом, щоб продемонструвати, що для них важливі захист та розширення прав жінок на тлі нестримного насильства, що чиниться над ними.

«Це щоденний виклик для всіх нас – боротися за справедливість та гендерну рівність. Багато проблем, з якими ми стикаємося, виникають тому, що політична еліта намагається завадити нам досягнути рівності. Не дозволяйте їм змушувати нас мовчати», – заявила координаторка Маршу Рірін Сефсані.

 

Захід відбувається третій рік поспіль. За словами організаторів, якщо в 2017 році в ньому взяли участь лише 800 людей, то минулоріч кількість учасників та учасниць сягнула двох тисяч. А на нинішньому марші нарахували вже близько чотирьох тисяч людей.

«Це політичний рік, лише тиждень тому у нас були вибори (17 квітня в Індонезії одночасно обирали президента, депутатів двопалатного Народного консультативного конгресу, а також членів регіональних і місцевих законодавчих органів – ред.), тому ми спочатку подумали, що всі можуть побоятися говорити про подібні проблеми, але, очевидно, вибори ніяк не вплинули на це. Людей прийшло чимало, ми побачили багато нових облич», – сказала речниця Сколастіка Люпітавіна.

Марш пройшов під гаслом глобального жіночого руху – «Жінки в політиці». Учасники й учасниці озвучили 10 вимог до влади. Зокрема, йшлося про прийняття закону про захист постраждалих від сексуального насильства, відміну або перегляд низки дискримінаційних законів та підзаконних актів, а також соціальний захист для всіх соціальних груп незалежно від статі.

Марш також проводився у рамках святкування річниці з дня народження першої індонезійської феміністки Картіні.

Портрет Раден Адженг Картіні.

Внизу – один із хештегів Жіночого маршу в соцмережах #BeraniBersuara  (Смій говорити)

Жінка відома як громадська діячка й активістка, що опікувалася жіночою освітою. Вона також виступала проти гендерної дискримінації, писала про це у листах своїм друзям, які жили в Нідерландах. Листування згодом було оприлюднене й продемонструвало, яким було раннє «пробудження» жінок Індонезії в патріархальному суспільстві ще до того, як країна стала незалежною. День народження Картіні (21 квітня) відзначається в Індонезії як національне свято.

Підготувала Вікторія Кобиляцька,

50%

Фото: Olin Monteiro, Institut Perempuan, @womensmarchjkt
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті