Головна Статті В Ізраїлі сформували новий уряд: 8 із 36 міністрів – жінки

В Ізраїлі сформували новий уряд: 8 із 36 міністрів – жінки

5
1,172

В Ізраїлі оголосили про формування нового уряду. До кабінету ввійшли аж 36 міністрів. Очолив його чинний прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу, повідомляє Haaretz.

Лідер партії «Лікуд» Нетаньягу керуватиме урядом впродовж 18 місяців, а лідер партії «Кахоль-Лавану» Бені Ганц стане його заступником та міністром оборони. Потім має відбутися ротація, внаслідок якої Нетаньягу та Ганц поміняються ролями. Так само, за попередніми домовленостями, зміниться і склад уряду.

Використання ротації в уряді застосують вперше в історії країни. Це нібито вигадали, щоб вивести Ізраїль із політичної кризи.

Нетаньягу розкритикували через збільшення кількості міністерств (загалом призначать 36 міністрів, у яких буде 16 заступників). Тим часом, рівень безробіття в країні сягнув 25% через економічні наслідки від пандемії, викликаної коронавірусною інфекцією COVID-19. Однак очільник уряду заявив, що утримувати новий кабінет буде дешевше, ніж проводити позачергові вибори, які могли б стати вже четвертими за останні півтора року.

Тим часом, 24 травня суд почне розглядати справу щодо звинувачення Нетаньягу в корупції, шахрайстві та зловживанні довірою. Прем’єр зможе зберегти недоторканність тільки в тому випадку, якщо залишиться на посаді.

Жінкам в уряді Нетаньягу наразі віддали керівництво вісьмома напрямками.

Міністеркою транспорту призначили Мірі Регев (на другий термін вона стане міністеркою закордонних справ, а раніше очолювала міністерство культури й спорту).

Оріт Фаркаш-Хакохен стане міністеркою стратегічного планування (була депутаткою парламенту трьох скликань).

Пніна Тамано-Шата – уродженка Ефіопії, журналістка і депутатка парламенту. Очолить міністерство з питань інтеграції.

Міністеркою соціальної рівності буде Мейрав Коен (депутатка парламенту трьох скликань).

Міністеркою в справах діаспори – Омер Янкелевич (адвокатка, депутатка парламенту).

Міністерство суспільного розвитку очолить Орлі Леві-Абукасіс –депутатка парламенту, фотомодель і телеведуча, яка пише пісні для відомого рок-гурту.

Гіла Гамліель буде міністеркою охорони навколишнього середовища (раніше була заступницею міністра сільського господарства та розвитку сільських районів, а також заступницею міністра молоді, студентів і жінок).

Міністеркою населених пунктів стане Ціпі Хотовелі (колишня заступниця міністра транспорту, міністра науки, технології та космосу з міністерськими повноваженнями).

50%

Фото: themedialine.org

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті