Home Статті Ізраїльський закон про боротьбу з проституцією криміналізував не повію, а клієнта

Ізраїльський закон про боротьбу з проституцією криміналізував не повію, а клієнта

3
730

В Ізраїлі ухвалили закон, згідно з яким отримання послуг інтимного характеру є кримінальним злочином. Тобто передбачена кримінальна відповідальність для клієнтів, пише Іsraelhayom.

Результати урядового опитування продемонстрували, що в країні близько 14 тисяч жінок та чоловіків займаються проституцією. Серед жінок 11500 – дорослі, 1100 – неповнолітні, 400 – транссексуали. Серед чоловіків, які надають інтимні послуги 520 – дорослі, близько 40 – неповнолітні. При цьому близько 40% людей починають займатися проституцією у віці від 18 до 24 років.

Закон, який набуде чиності наступного тижня, передбачає покарання за втягнення у проститутцію і споживання інтимних послуг у вигляді штрафу в розмірі до 4000 шекелів. Також порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності і штрафу до 75 000 шекелів (загальний діапазон штрафів – від 500 до 22000 доларів США).

Закон також містить програму реабілітації для повій. Уряд виділив на це 30 мільйонів шекелів. Ця сума буде розподілена між міністерствами соціального захисту, охорони здоров’я та освіти, а також різними урядовими установами, що займаються викоріненням проституції в Ізраїлі. Програма передбачає створення кризових центрів і притулків для жінок, інформаційну складову, орієнтовану на ізраїльську молодь, а також програму лікування чоловіків, які користуються послугами повій.

За словами керівниці департаменту з протидії торгівлі людьми Міністерства юстиції Діни Доменіц, після того, як закон набуде чинності «закінчиться період невизначеності щодо такого явища, як проституція».

«Ми наголошуємо, що жінки та чоловіки – це не товар, який можна здати в оренду на годину, і їхню гідність та свободу не можна відкидати. Сподіваємося, що цей закон допоможе тисячам людей, які займаються проституцією, сприятиме зменшенню торгівлі людьми, а також стане рушієм реальних соціальних змін для жінок», – сказала Доменіц.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті