Головна Статті В Україні пропонують відзначати День фемінізму 8 червня

В Україні пропонують відзначати День фемінізму 8 червня

5
1,353

Видання «Гендер в деталях» пропонує українкам та українцям відзначати День фемінізму 8 червня. Такий день хочуть запровадити, аби звертати увагу на виклики, із якими стикаються борчині за права жінок, а також відзначати поступ у просуванні рівних прав та можливостей.

«Кілька років тому з рунету була запущена інформаційна хвиля про існування так званого Дня фемінізму. Цей день почали відзначати 30 травня, у тому числі про нього у соцмережах писали і в Україні. Хоча базовий фактчекінг показує, що це фейк.

Ми не хочемо мати нічого спільного з Росією. Натомість ми подумали про те, що все ж фемінізм, в тому числі, український фемінізм, заслуговує свого окремого дня», — пояснюють у виданні.

8 червня обрали невипадково, адже саме цього дня народилася Наталія Кобринська — засновниця організованого фемінізму в Україні. Саме Кобринська створила першу феміністичну організацію («Товариство руських жінок», 1884), видала перший альманах на теми рівности («Перший вінок», 1887), обстоювала жіночу освіту та періодику.

Читайте також: «Чорна пані» Наталія Кобринська: розповідаємо про засновницю українського фемінізму

«У часі війни фемінізм має нові виклики і реагує на них. Знову, як і 100 років тому, українським феміністкам доводиться відстоювати права жінок і незалежність України водночас», — підсумовують у «Гендер в деталях».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті