Головна Статті В Україні розробили Індекс гендерної рівності

В Україні розробили Індекс гендерної рівності

2
121

В Україні створили Індекс гендерної рівності — оцінку паритету чоловіків та жінок у ключових напрямках. Зокрема таких, як робота, доходи, освіта, участь у родинних справах і суспільній діяльності, влада та здоров’я.

Над розробкою Індексу працював Український Жіночий Фонд спільно з Державною службою статистики за підтримки Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та ЄС.

Інструмент аналізу гендерної рівності в Україні представили на форумі в Брюсселі, пишуть «Жінки в медіа».

Уперше Індекс гендерної рівності розраховується в країні, яка перебуває в стані війні

Завдяки Індексу стан рівності між жінками та чоловіками України можна буде оцінити та порівняти з показниками країн Європейського союзу.

«Щоб приймати обґрунтовані політичні рішення, Україні потрібен високоякісний гендерний аналіз. Завдяки уніфікованій методології та показникам Індексу гендерної рівності ситуацію в Україні можна достовірно порівняти з країнами ЄС і проаналізувати, як гендерні розриви в різних сферах будуть змінюватися з часом. Уперше в історії Індекс гендерної рівності розраховується в країні, яка перебуває в стані війні. А також це перший в історії Індекс для України і важливий крок, який наближає Україну до Європейського Союзу», — зауважили в УЖФ.

Український Індекс створили відповідно до європейських стандартів. За словами головної спеціалістки апарату Уповноваженої з питань гендерної політики Емілії Ніцевич, створення Індексу відображає прагнення України до гендерної рівності та європейської інтеграції.

Емілія Ніцевич
Емілія Ніцевич

Читайте також: Інструментарій гендерної рівності: що це і для чого?


«Європейська інтеграція України розширить можливості для жінок у різних сферах життя — від політичного життя до соціального та економічного.

Індекс є важливим інструментом для моніторингу прогресу в різних сферах, таких як працевлаштування, освіта та участь у прийнятті рішень, і є важливим для формування довгострокових стратегій відновлення України та її інтеграції до ЄС», — наголосила координаторка проєктів Українського Жіночого Фонду Мілена Горячковська.

Мілена Горячковська

Публічну презентацію стану рівності між жінками та чоловіками в Україні запланували на січень 2025 року.

Фото —  «Жінки в медіа».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті