Головна Статті В Україні видали порадник для гендерних радників і радниць

В Україні видали порадник для гендерних радників і радниць

1
572
Катерина Левченко
Катерина Левченко

У Києві презентували порадник для гендерних радників та радниць. Видання посилить складові інституційного механізму забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок. Про це повідомляють в Укрінформі.

«Цей посібник є черговим внеском у розвиток національного механізму забезпечення гендерної рівності. Є така важлива складова, як радники та радниці з забезпечення прав людини, протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі… Та мережа, яка була створена, об’єднує радників та радниць із різних сфер. Це представники центральних органів виконавчої влади і обласних державних адміністрацій, сектору безпеки й оборони та інших», — сказала під час презентації Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Читайте також: Катерина Левченко: Неможливо відновити Україну, не врахувавши принцип гендерної рівності та інклюзії

Левченко зазначила, що інститут радництва розвивається, і є важливим для того, щоб принципи врахування інтересів та потреб жінок і чоловіків, забезпечення рівних прав та можливостей ставали частиною нашої державної політики.

За її словами, авторами посібника виступили радники із гендерних питань та національні експерти — члени та членкині мережі радників і радниць з гендерних питань.

Посібник дає відповіді на питання, хто може бути радником або радницею

Гендерна експертка, упорядниця порадника Юлія Гончар зауважила, що посібник дає відповіді на питання про те, хто може бути радником або радницею, що для цього необхідно. Також він окреслює нормативні основи діяльності радників та радниць. Крім того, в пораднику містяться визначення основних понять та засади ефективної комунікації щодо принципів гендерної рівності.

Авторки ознайомлюють із наявними гендерними інструментами для застосування в роботі радника/-ці, серед яких — інструменти гендерного аналізу та аудиту, моніторингу та гендерного бюджетування.

«Цей посібник максимально практичний. Більш того, він містить корисні додатки. Це і посилання на законодавчу базу, а також інструментарій щодо того, як долучитися до мережі радників та радниць», — сказала Гончар.

Не класична інструкція, а поради колег

За словами радниці голови Волинської ОДА (ОВА) Наталії Рябушенко, цей посібник не є покроковою інструкцією чи класичною методичкою, де написано, що треба робити. Вона підкреслила, що це книга, яку потрібно мати з собою, щоб у необхідний момент знайти відповідь на своє запитання.

«Цей порадник містить QR-коди з посиланнями на важливі документи. Також має фото та історії радників та радниць про те, з якими викликами вони зіштовхувались, які вони використовували підходи та методики, які б поради вони могли дати тим, хто тільки починає цю дорогу», — сказала Рябушенко.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті