Головна Статті Вам краще завести друзів: жіноча підтримка у політичній системі

Вам краще завести друзів: жіноча підтримка у політичній системі

0
670

У той час як жінки продовжують займати високі посади у політичний системі, один із ключових факторів їх успіху часто лишається поза увагою: могутність їх дружнього кола. 

Авторка: Андреа Кінг Кольєр

Донна Бразіль ділиться спостереження на другий день з’їзду Національної Демократичної Партії в Wells Fargo Центрі 26 липня, 2016, в Філадельфії, Пенсильванія

Донна Бразіль  ділиться спостереження на другий день з’їзду Національної Демократичної Партії в Wells Fargo Центрі 26 липня, 2016, в Філадельфії, Пенсильванія. (Фото: Aron P. Bernstein/Getty Images)

Донна Бразіль, яка нещодавно призначена тимчасово виконуючою обов’язки голови Національної Демократичної Партії, взялась привернути увагу до такого малодослідженого феномену в політиці як жіноча дружба, підтримка та наставництво. Бразіль представила свою команду впливових «інсайдерів», близьких осіб, яких вона жартівливо називає “кольорові дівчата”: Радник Хіларі Клінтон – Міньйон Мор, виконавчий Директор Демократичної конвенції – Лєа Дафтрі; директорка подіумних операції Конвенції, Йоланда Каравей; голова Штабу екс-президента Біла Клінтона, Тіна Флорні –  всі вони працюють над книгою, яка, за попередніми даними, матиме аналогічну назву. Також вони у власній країні і у всьому світі уособлюють образ жінок, які формують як професійні, так і неформальні мережі, стоючи друзями у політичній сфері. 

Якось на одному з заходів, що проходив на 92-й Y вулиці у Нью Йорку, Бразіль сказала: “Ніхто не чекає , що чорна жінка візьметься за справи у політиці. І коли врешті решт я досягла цієї мети, я не тільки лишила за собою відчинені двері для інших,  але й попросила людей посунутися, адже я приведу з собою усю решту. Такою є моя позиція.”

Якщо Ви не входите в склад Вашингтонського політичного кола, то, мабуть, мало знаєте про «Кольорових дівчат» або про всі існуючі сильні та близькі зв’язки між жінками в політиці, що є на перший погляд непомітним. Просто це не виглядає як дружба Керрі, Шарлоти, Аманди і Саманти в  серіалі  «Секс і місто» або стосунки Опри і Гейл під час подорожі. І це не схоже на збори  хлопців за пляшкою пива на полі для гольфу. Система підтримки  жінок в політиці справжня і досить вагома. Треба також відзначити, що вперше фразу-слоган “Я з нею” багато з  нас почули, коли Опра висловила її у вечірньому шоу Джіммі Кіммела.   

Дружба та солідарність жінок у політиці – це не лише особиста справа, а водночас і дуже функціональна річ. Політика – брудна гра, і неправильно думати, що будь-яка жінка може пройти через це без системи всебічної жіночої підтримки з боку тих, хто піде  з  нею до кінця, коли треба. Без такої групи підтримки важко пробитись та виграти вибори. Інші фактори, що роблять жінку гідною кандидаткою на посаду, включають також усвідомлене та більш глибоке розуміння та сприйняття проблем, з якими чоловіки стикаються набагато рідше. Щоб бути  обраними в політиці чи бізнесі жінки-лідери  повинні  видаватись більш жорсткими. Їх цінують за силу та внутрішній стрижень.  І в той самий час їм потрібно витрачати багато часу на створення  більш м’якого образу і працювати над тим, щоб довести, що вони привабливі  і варті довіри. Нам часто показують їх  у наставницьких і менеджерських ролях і дуже рідко з дружньої сторони, проте жінки-лідери мусять заводити друзів з багатьох причин,  одна з яких – звичайне виживання.

Дружба та солідарність жінок у політиці є не тільки  особистою справою кожної з них, але й дуже функціональною річчю для всієї політичної системи

Наприклад, молода жінка з широким колом друзів Валері Джеретт, яка у 1991 році очолювала штаб мера Чікаго Річарда Дж. Делея, зустріла та найняла випускницю Гарварду – юриста Мішель Робінсон  – на її першу політичну посаду. Трохи  згодом, Робінсон представила Джеретт своєму нареченому, також випускнику юридичного факультету Гарварду та активнимому громадському діячу –  Бараку Обамі. Джеретт відчинила перед ними двері та познайомила їх із потрібними людьми, які також стали частиною політичної еліти. Обама став першим афро-американським Президентом Сполучених Штатів. Мішель Робінсон отримала прізвище Обама та стала першою леді. А Джаретт стала Старшим Радником Президента, та стала керівницею відділу звязків із громадськістю та міжурядових справ.

Також можна навести приклад дружніх стосунків між Сенатором Крістен Джіллібренд, колишньою конгрес-вумен Габбі Джіффорд та депутаткою Деббі Вассерман Шульц, які зав’язалися, щойно ці жінки прибули до Вашингтону. З того часу вони супроводжували одна одну у найрізноманітніших життєвих ситуаціях –  від найкращих до найгірших. Джіллібренд часто розповідала про те, що у колі близьких друзів за піцою вона може поділитися  історіями про «політичні війни». Обидві жінки Джіллібренд і Вассерман Шульц не відходили від Джіффорд, коли та була прикута до ліжка внаслідок фатального поранення, отриманого під час мітингу.  Це ті самі зв’язки, які поєднують люднй міцно та  назавжди. Обидві жінки, мабуть, готові були стати за Вассерман  Шульц у той непростий для неї час, коли вона змушена була полишити посаду голови Демократичної Партії внаслідок витоку інформації з електронного листування.

Давайте розглянемо історію кандидатки на посаду Президента Сполучених Штатів Хілларі Клінтон. ЗМІ дуже часто називають Хілларі різкою та суперечливою. Проте за лаштунками вона  має багато відчайдушних вірних подруг; провладні і впливові посередники та відомі діячі культури десятиріччями висловлюють їй дружню підтримку на політичній арені.  Саме її давня подруга та колега по Сенату, Сенатор від Штату Каліфорнія Даян Файнстайн організувала секретну зустріч між Клінтон та кандидатом від Демократичної Партії Обамою, після того, як вона поступилася йому у 2008 році. 

Клінтон була наставницею та активно підтримувала свою старшу помічницю Хуму Абедин  з самого від самого початку її кар’єри, коли у 1996 році вона  прийшла на стажування до Білого Дому. За останні   двадцять років обидві жінки дуже зблизилися, ставши мудрими надійними порадницями одна для одної. Дуже рідко можна зараз побачити Клінтон без її правої руки – Хуми Абедин.

Ще одна давня подруга Клінтон – Сенатор Барбара Мікульскі. Саме вона мала честь призначити Клінтон першою жінкою-кандидатом на Посаду Президента від партійної більшості.

Дві подруги Клінтон –  колишній Держсекретар  – Мадлен Олбрайт  та кумир феміністок – Глорія Стейн звернулись до молодих жінок-виборців, які були прихильницями Берні Сандерса у лютому. “Ми звичайно можемо розповісти про свій шлях нагору, і  багато з  вас  вважають, що  справу вже зроблено,” промовила Олбрайт. “Проте це ще не так. У пеклі навіть відведене особливе місце для жінок, які не підтримують одна одну.” Жорстка промова викликала гнів та лють серед 18-35 річних виборців жіночої статі нового тисячоліття. Може це й не призвело до миттєвих змін, проте це стало закликом для жінок згуртуватися навколо своєї подруги.

Подібні факти викликають кілька питань про те, як саме  буде трансформуватися жіноча дружба у політиці в  майбутньому. Зараз ситуація у цій сфері виглядає досить напруженою. Здається, що жінки 2000-х  років  виказують недовіру «старій гвардії» політичних лідерок. Лише час покаже, яку роль зіграють дружба, повага та вірність та яким буде їх вплив на представництво жінок у політиці.

Врешті решт, жінки будь-якого віку та будь-якого соціального статусу  щоденно  відчувають підтримку  зі сторони інших жінок, які є наставницями, посередниками та друзями на все життя. І це стосується не лише кандидатів на державні посади, але  й тих, хто лишається поза увагою, –  жінок-фандрейзерів, стратегів, організаторів. У більшості випадків саме звідси починається справжня могутність і народжується дружба. Адже, коли вони кажуть «Я з нею», вони дійсно мають це на увазі. 

За матеріалами: psmag.com

Більше публікацій
Більше публікацій Статті