Напередодні міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства» журналістів, журналісток, а також викладачів і викладачок журналістики запрошують долучитися до вебінару «#НеЦінаПолітики: як писати про насилля щодо політично активних жінок?».
Насильство та цькування активісток і політикинь не є тією темою, яку аж надто часто висвітлюють ЗМІ. Радше навпаки. Втім, на зміну ігноруванню час від часу таки приходить надмірна увага. Тоді журналісти замість виваженої подачі нерідко надають перевагу сенсаційному розголосу, забуваючи про принцип «не нашкодь», який варто брати на озброєння. Чому і як потрібно знаходити «золоту середину» між ігнором і сенсаціями – про це йтиме мова під час вебінару.
Крім того, ви дізнаєтеся:
• Хто і навіщо ініціював кампанію #NotTheCost/#НеЦінаПолітики;
• Чому важливо висвітлювати тему насильства щодо політично активних жінок;
• Як створювати гендерно чутливі матеріали (на прикладі реальних кейсів);
• Як працювати над психологічно виснажливими темами;
• Де шукати інформацію і які інтерактивні платформи використовувати;
Лекторка – Вікторія Кобиляцька, журналістка, заступниця головної редакторки платформи «Жінки – це 50% успіху України», авторка серії інтерв’ю із політикинями, які потерпали від гендерного насилля і цькування, що відбувалися в межах кампанії #НеЦінаПолітики /#NotTheCost, ініційованої Національним Демократичним Інститутом.
#НеЦінаПолітики/#NotTheCost – кампанія проти проти насильства щодо політично активних жінок, що стартувала в Україні два роки тому. Її організував Національний демократичний інститут (НДІ) за ініціативи голови Ради директорів НДІ Мадлен Олбрайт в рамках глобальної кампанії #NotTheCost. Організатори запросили українських політикинь та активісток поділитися своїми історіями про тиск і насилля, що пов’язані з їхньою політичною чи громадською діяльністю. Проєкт «Жінки – це 50% успіху України» опублікував низку інтерв’ю про те, як жінки дають відсіч агресивним нападам, сексизмові та цькуванню.
Вебінар транслюватиметься на Facebook-сторінці ZMINA та ПРООН в Україні 13 листопада 15:00 – 16:30
Контактна особа: Ірина Виртосу, [email protected]
Освітній захід у межах Академії з прав людини для викладачів та викладачок є спільною ініціативою Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Центру прав людини ZMINA та проєкту ПРООН «Права людини для України», який впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
50%