Home Статті Верховна Рада призначила генпрокуроркою Ірину Венедіктову

Верховна Рада призначила генпрокуроркою Ірину Венедіктову

0
418

Верховна Рада призначила на посаду генерального прокурора України теперішню в.о. голови ДБР Ірину Венедіктову. За призначення Венедіктової проголосували 269 народних депутати, пише УП.

Зеленський, представляючи Венедіктову, сказав, що це вперше, коли на цій посаді буде жінка. Венедіктова пообіцяла виконувати свої обов’язки чесно та сумлінно і відновити «потужну інституцію».

Відповідаючи на одне з запитань нардепів, вона сказала, що в Україні немає політичних переслідувань, а «вор має сидіти в тюрмі».

Проти її призначення відкрито виступили фракції «Голос» і «Європейська солідарність». Зокрема, у фракції «Голос» повідомили, що Венедіктова не склала залік, коли намагалася стати суддею Верховного Суду. Венедіктова сказала, що це неправда. В «ЄС» заявили, що Венедіктова буде займатися політичними переслідуваннями.

Фракції «Батьківщина» і ОПЗЖ утрималися.

Читайте також: Жінки і корупція: на Українському жіночому конгресі розвінчали міф про меншу корумпованість жінок

«Я обіцяю не продавати справи. Не зливати їх. Я обіцяю не повертати прокурорських оборотнів. Я обіцяю прокурорам відновити потужну державну інституцію. Щоб вони відчували себе незалежними, захищеними, потрібними держави… Що стосується перших кроків. По-перше, це провести аудит і справ, і кадрового стану в прокуратурі. На порозі стоять 226 прокурорів по люстрації, 400 прокурорів, які були звільнені восени – вже є рішення про поновлення. Тому необхідно прийняти рішення, щоб з одного боку реформа прокуратури продовжувалася без перекосів, а з іншого, щоб все відбувалося таким чином, щоб прокуратура не лягла після того, коли відбудуться абсолютно законні кримінальні рішення», – заявила Венедіктова перед призначенням.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті