Головна Статті Верховна Рада ухвалила закон про декрет для татусів

Верховна Рада ухвалила закон про декрет для татусів

1
744
В Україні запровадили декретну відпустку по догляду за дитиною для чоловіків
Декрет для чоловіків «у законі»

Верховна Рада напередодні підтримала в другому читанні декрет для чоловіків.

Ідеться про законопроєкт № 3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». За нього проголосували 269 народних депутатів.

Читайте також: Європейська Рада та Європарламент узгодили директиву про обов’язкові декрети для татусів

Таким чином в Україні запровадили декретну відпустку по догляду за дитиною для чоловіків.

«Це дуже важливий крок до відповідального батьківства і рівності в рамках Партнерства Біарриц», – зауважила депутатка Марина Бардіна, яка була однією з авторок законопроєкту про декрет для чоловіків.

Декрет для чоловіків «у законі»: які зміни очікувати?

  • додаткову 14-денну оплачувану відпустку для батька дитини. Така відпустка може бути використана протягом трьох місяців з дня народження дитини.
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тепер доступна для батьків дитини, чия дружина є ФОПкою чи самозайнятою особою. Батько дитини може взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку без довідки з місця роботи матері про її повернення на роботу. Сім’я зможе самостійно вирішити, хто перший піде у таку відпустку.
  • батько дитини до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю тепер зможе скористатися додатковою оплачуваною відпусткою до 17 (за сукупністю) днів.
  • для татів дітей віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю, а також для одиноких батьків може встановлюватися скорочена тривалість робочого дня.

Читайте також: Закон про декрет для татусів пройшов слухання у комітеті

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті