Головна Анонси VI Український жіночий конгрес, 28 листопада

VI Український жіночий конгрес, 28 листопада

2
614

28 листопада у Києві пройде Шостий український жіночий конгрес. Тема заходу – «Цінності під час війни». На події обговорять виклики, які постають перед жінками під час війни, та тим цінностям, з якими українська та світова спільнота ці виклики долає.

Понад 50 спікерів і спікерок візьмуть участь у 4 дискусійних панелях та 4 спеціальних подіях.

Серед спікерок й спікерів Шостого українського жіночого конгресу:

 • Олена Кондратюк, віцеспікерка парламенту;
 • Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів;
 • Марія Іонова, народна депутатка України;
 • Олена Шуляк, народна депутатка України;
 • Тарас Кремінь, уповноважений з питань державної мови;
 • Ксенія Возніцина, головний лікар Центру психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України;
 • Мелані Вервір, виконавча директорка Інституту з проблем жінок, миру та безпеки Джорджтаунського університету;
 • Христина Кіт, адвокатка, голова асоціації жінок-юристок «ЮрФем»;
 • Анна Новосад, засновниця ініціативи SavED;
 • Ольга Сердюк, директорка Фонду Олени Пінчук;
 • Ольга Айвазовська, голова правління Громадської мережі «ОПОРА»;
 • Олександра Матвійчук, голова Центру громадянських свобод;
 • та інші.

Про що говоритимуть на Українському жіночому конгресі?

Перша дискусія «Лідерство українських жінок під час війни» – дасть можливість поговорити про те, як гарантувати участь жінок у процесах прийняття рішень під час війни та у процесі відбудови України – як у внутрішньополітичних процесах на національному та місцевому рівнях, так і в адвокації та міжнародній дипломатії.

«Участь жінок в економічних та соціальних процесах під час війни» – друга дискусійна панель, яка актуалізує питання, яким чином розвивати економіку під час та після війни і як гарантувати дієву участь жінок в економічному розвитку країни. 

Третя дискусійна панель під назвою «Жінки, мир, безпека» підніме питання дієвої участі жінок у військових діях. Зокрема, отримання унікального бойового досвіду та його передачі іншим арміям світу. Розмова також торкнеться питання покращення умов несення військової служби жінками. Серед питань під час дискусії підніматиметься активна участь жінок в переговорах по заручниках та в обмінах військовополоненими. А також залучення жінок до процесів міжнародної адвокації для отримання Україною більше озброєнь.

Четверта дискусійна панель має назву «Жінки та права людини». Розмова присвячена питанню захисту прав жінок. Зокрема, перехідного правосуддя, встановлення справедливості та попередження злочинів, пов’язаних з війною. Розмова торкнеться питання визволення жінок, котрі перебувають в полоні, реабілітація жінок, котрі пройшли через фільтраційні табори, та протидії домашньому насильству. 

Спеціальні панелі конгресу

Спеціальна панель «Досвід жіночого руху Польщі» у партнерстві з Польським Конгресом Жінок присвячена унікальному досвіду боротьби за права та рівні можливості для жінок і чоловіків. Особливо дієвими у Польщі є жіночі громадські організації, які також проявили солідарність з українським жіночим рухом під час повномасштабного вторгнення росії. 

Спеціальна панель «Жінки і цінності» підніме тему української національної ідеї. Як виконати завдання, що стоять перед суспільством сьогодні, та зрозуміти, яку країну ми збудуємо після війни. 

Спеціальна подія «Жінки в місцевому самоврядуванні» має на меті привернути увагу до ролі та внеску, що їх наразі роблять для нашої перемоги малі та середні громади, та вирішального місця жінок в цьому процесі.

Спеціальна подія «Жінки, війна та медіа» в рамках Шостого українського жіночого конгресу буде присвячена ролі жінок в медіа під час війни. Героїні інформаційного фронту розкажуть свої історії – про висвітлення подій з гарячих точок, про підтримку роботи редакцій та безпеку журналістів, про роль міжнародних ЗМІ, а також про боротьбу з пропагандою. 

Захід транслюватимуть онлайн на сайті та на фейсбук сторінці Українського жіночого конгресу.

Акредитація ЗМІ на подію за телефоном +380502338081 (Олена Чигрин)

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси