Home Статті Віцепрем’єркою з євроінтеграції стала Ольга Стефанішина

Віцепрем’єркою з євроінтеграції стала Ольга Стефанішина

2
1,699

Верховна Рада підтримала призначення Ольги Стафанішиної на посаду віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. «За» проголосували 255 нардепів

Стефанішина змінила на цій посаді Вадима Пристайка.

За словами джерел «Європейської правди», раніше розглядалася можливість того, що ця ротація відбудеться наприкінці літа. Втім, згодом було ухвалене рішення провести її якнайшвидше, щоби активізувати роботу уряду в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ольга Стефанішина відома як юристка-міжнародниця та фахівчиня із європейського права. Розробляла законодавчі акти, спрямовані на імплементацію права ЄС, вела переговори щодо інтеграції ринків України та ЄС у сферах енергетики та цифрових послуг, лібералізації митних процедур між Україною та ЄС, забезпечувала виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ЄВРАТОМ та їхніми державами-членами.

До  вересня 2019 року керувала Урядовим офісом з координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Після звільнення деякий час продовжувала співпрацю у статусі радника (Офіс відтоді так ніхто і не очолив, проведення усіх конкурсів призупинилося через коронавірус – ред.).

Ольга Стефанішина народилася у 1985 році. Отримала освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю юриста-міжнародника та перекладача з англійської мови, окрім цього має фах спеціаліста з фінансів та кредиту. Навчалася у дипломатичних академіях Австрії та Естонії.

У 2017 році очолювала Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабміну, згодом отримала посаду генеральної директорки.

Із 2019 року – радниця в юридичній компанії Ілляшев та Партнери.

Здобула 5-й ранг держслужбовця та Почесну грамоту Кабміну.

Згідно з даними декларації за 2019 рік,  Стефанішина володіє чотирма квартирами, три з яких – в Одесі та одна – в Києві. Також вона задекларувала авто – Toyota RAV4 2009 року випуску.

Заміжня, разом із чоловіком виховує сина і доньку.

50%

Фото: my.ua
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті