Головна Статті Візит Урсули фон дер Ляєн: які важливі заяви зробила політикиня

Візит Урсули фон дер Ляєн: які важливі заяви зробила політикиня

1
4,538

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відвідала Київ для проведення колегії єврокомісарів та участі в саміті Україна-ЄС. Про свій приїзд Урсула фон дер Ляєн так написала у Twitter.

«Приємно повернутися до Києва. Уже вчетверте з моменту російського вторгнення. Цього разу — з моєю командою комісарів. Ми для того, щоб показати, що ЄС стоїть поруч із Україною як ніколи. І для подальшого поглиблення нашої підтримки та співпраці», — йдеться у повідомленні.

 

Читайте також: Олена Зеленська, Тайра, Урсула фон дер Ляєн: у ВВС назвали впливових жінок року

Під час спільного засідання Єврокомісії та уряду України президентка Європейської комісії висловила сподівання, що Україна стане членом Європейського Союзу.

Фон дер Ляєн вважає, що рух України допомагає не лише самій Україні, а й Європейському Союзові.

«День, коли Україна стала кандидатом, став новим початком для України, а також він став новим початком для ЄС», — запевнила фон дер Ляєн.

Крім того, під час свого візиту політикиня зробила ще одну важливу заяву. За її словами, у Гаазі буде створено Міжнародний центр із розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.

«Росія має понести відповідальність у судах за свої огидні злочини. Прокурори з України та ЄС уже працюють разом. Ми збираємо докази. І перший крок, який я рада оголосити, що Міжнародний центр із розслідування злочинів агресії в Україні буде створений у Гаазі», – сказала Урсула фон дер Ляєн під час спільної заяви для ЗМІ з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Також вона заявила, що десятий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії буде ухвалений до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

«Зараз ми робимо все, щоб змусити Путіна заплатити за цю звірячу війну. Перед тим, як Росія почала цю війну, ми голосно говорили про ту ціну, яку Росія змушена буде заплатити. І Росія заплатила. Наші санкції руйнують російську економіку. А енергетична ціна цього становить 160 мільйонів євро на день», — сказала вона.

Очільниця Єврокомісії також наголосила, що на Росію «буде чинитися великий тиск». 

«І до річниці початку повномасштабного вторгнення ми будемо мати десятий пакет санкцій», — додала фон дер Ляєн.

Нагадаємо, сьогодні, 3 лютого, в Києві проходить черговий саміт Україна-ЄС відбудеться. Для того, щоб взяти в ньому участь, до столиці України напередодні прибули 15 єврокомісарів на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті