Головна Статті ВООЗ звинувачують у сексизмі за тези про особливу небезпеку алкоголю для жінок

ВООЗ звинувачують у сексизмі за тези про особливу небезпеку алкоголю для жінок

3
156
Жінки з алкоголем ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що жінки дітородного віку не повинні вживати алкоголь. Про це розповідає CBS42 із посиланням на британське видання Telegraph.

Всесвітню організацію охорони здоровʼя (ВООЗ) звинуватили в сексизмі після того, як в проєкті глобального плану дій з боротьби з алкоголем на 2022-2030 роки опинився заклик до країн «приділяти належну увагу профілактиці вживання алкоголю в певних групах, враховуючи дітей, підлітків, вагітних жінок і жінок дітородного віку». Чоловіків дітородного віку в цьому плані не згадано. Також експерти звернули увагу на те, що в документі загадано лише період життя жінок, коли вони здатні до репродуктивності, незалежно від того, чи мають вони намір народжувати дітей чи ні.

Крістофер Сноудон, керівник економіки стилю життя в Інституті економічних питань, сказав The Telegraph, що це «класичний ідіотизм Всесвітньої організації охорони здоров’я».

«Думка про те, що жінкам дітородного віку небезпечно вживати будь-які алкогольні напої, є ненауковою і абсурдною», – заявив Сноудон.

Читайте також: Динозавр проти сексизму: українки обговорюють жест солідарності

Метт Ламберт, представник британського органу з торгівлі алкоголем Portman Group, прокоментував для Daily Mail нововведення ВООЗ як таке, що не підпадає під компетенцію організації.

«Окрім того, що пропозиція є сексистською, патерналістською і потенційно обмежує свободи більшості жінок, вона виходить далеко за межі їх компетенції і не має наукового підтвердження», – сказав Ламберт.

Лікарі стали на захист ВООЗ. Доктор Сейді Боніфацій, керівник досліджень Інституту вивчення алкоголю зазначив, що алкоголь справді є головним фактором ризику смертності серед людей 15-49 років.

«Існують чіткі наукові докази ризику вживання алкоголю під час вагітності як для жінки, так і для майбутньої дитини. Крім того, вживання алкоголю, навіть при відносно помірному рівні (10-20 грамів алкоголю на день, що еквівалентно 1-2 стандартним напоям), пов’язане з підвищеним ризиком раку молочної залози у жінок та інших захворювань», – прокоментували у ВООЗ.

Читайте також: Законопроєкти про сексизм: розбираємося що до чого

За даними ВООЗ, проєкт повинен пройти кілька раундів консультацій, перш ніж він буде доопрацьований та оприлюднений. Водночас наголосили, що цим планом намагаються захистити чоловіків, жінок та дітей від шкідливого впливу алкоголю, від якого щороку помирає три мільйони людей.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті