Жінки — це 50% успіху України

Вибори у Білорусі: серед зареєстрованих кандидатів — дві жінки

Дві жінки балотуються на пост президента Білорусі. Світлана Тихановська і Ганна Канапацька вже подали документи до ЦВК і беруть участь у передвиборчій кампанії.

Ганна Канапацька — екс-депутатка Палати представників. Вона заявила журналістам, що оцінює свої шанси на перемогу як «досить високі».

«Інакше не треба було навіть вплутуватися в цю кампанію, якщо не вірити в перемогу», — додала Канапацька.

Вона також наголосила на тому, що не поділяє цінності чинної влади:

«Як політикиня я не поділяю цінності чоловічих іграшок, які демонструють силу і владу, і які прийшли до нас із радянського минулого. Для мене важливими є людяність, політичний нейтралітет і свобода. Я не обіцяю, а роблю і пам’ятаю про відповідальність за результат».

Проте опозиційні білоруські журналісти стверджують, що Канапацька хоч і розпочинала свою кар’єру в політиці як опозиціонерка, у якийсь момент перейшла на бік влади. На питання, що політикиня може відповісти людям, які вважають її технічною кандидаткою Лукашенка, вона сказала:

«Я можу їм відповісти, що вони помиляються. Вкотре нагадаю про всі ті законопроєкти, все те, що я робила, будучи депутаткою Палати представників. Я завжди відкрито говорила про ту ситуацію, яка відбувається в країні, про ту політику. І, напевно, я єдина з усіх політиків, хто дозволив собі говорити, що в Білорусі диктатура», —наголосила кандидатка.

Фото: naviny.by

Світлана Тихановська — дружина білоруського опозиціонера, політичного в’язня та блогера Сергія Тихановського. Вчителька англійської та німецької мов.

Після відмови Центральною виборчою комісією Республіки Білорусь зареєструвати ініціативну групу зі збору підписів на підтримку з висунення в кандидати у Президенти Білорусі її чоловіка Світлана вирішила, що сама подаватиме документи до ЦВК на реєстрацію власної ініціативної групи. Вона це зробила за годину до закінчення подачі заяв.

Нині її чоловік перебуває в СІЗО-1 Мінська в якості підсудного по справі за ч. 1 ст. 342 КК РФ (організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок). Проти нього також порушили нову кримінальну справу за «перешкоджання проведенню виборів».

15 липня стало відомо, що Тихановского втретє закривають у карцер на невизначений час. Його помістили туди ще 10 липня, на наступний день після суду, де розглядалася його скарга за переміщення в карцер попередні два рази.

«У нього на даний момент п’ять стягнень: попередження, догана і три рази переміщення в карцер. За що йому виносили попередження і догану, я не знаю. Тобто не поголився — тобі попередження, два попередження — привід для переміщення людини в карцер», — розповіла Тихановська.

Попри переслідування та погрози на свою адресу, Тихановська заявила, що продовжує брати участь у виборах.

У численних інтерв’ю, зокрема DW, вона наголошує, що ніколи не цікавилася політикою, до недавнього часу була «просто мамою і дружиною свого знаменитого чоловіка», а те, що їй довелося вийти на політичну арену – наслідок арешту її чоловіка.

Як вона підкреслює, балотуватися – це лише її рішення, яке вона ні з ким не обговорювала і ні з ким не узгоджувала, вмотивоване лише бажанням допомогти своєму чоловікові.

«Символом боротьби – ні, я не стала», – наголосила вона у  інтерв’ю DW.

Світлана говорить, що її зареєстрували у ЦВК «з невідомої їй причини», і припускає, що це могло бути від бажання чинної влади «посміятися з неї».

Нагадаємо, у Мінську та інших білоруських містах ввечері у вівторок розпочалися стихійні акції на підтримку претендентів у президенти, яких Центрвиборчком не зареєстрував кандидатами – главі Белгазпромбанку Віктору Бабарико в реєстрації кандидатом в президенти Білорусі та ще одному опозиціонеру Валерію Цепкало.

У Мінську 14 липня увечері люди вийшли на центральний проспект столиці – проспект Незалежності, великих скупчень людей не спостерігається. Учасники акцій стоять на тротуарі, періодично плескають у долоні. Протестувальників підтримують гудками автомобілісти.

Правозахисний центр «Весна» повідомляє про затримання учасників акції.

Аналогічні акції проходять в низці інших міст Білорусі – Бресті, Гомелі, Гродно та інших. У соцмережах повідомляють, що в Бресті байкери блокували автозак, в якому перебувають затримані люди.

Нагадаємо, що Палата представників Національних зборів Білорусі 8 травня призначила президентські вибори в країні на 9 серпня 2020 року.

Кандидатами зареєстровані: Олександр Лукашенко, Андрій Дмитрієв, голова кампанії «Говори правду», Анна Канапацька, колишній член Палати представників, Світлана Тихановська, дружина політв’язня Сергія Тихановського, Сергій Черачня, голова Білоруської соціал-демократичної партії («Грамада»).

У свою чергу, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що білоруське суспільство не готове до того, щоб президентом країни стала жінка. 

50%