Головна Статті «WikiGap 2020»: Вікіпедія закликала створювати статті про відомих українок

«WikiGap 2020»: Вікіпедія закликала створювати статті про відомих українок

0
914

Із 1 до 31 березня в українській Вікіпедії відбудеться «WikiGap 2020» —  кампанія, яка покликана збільшити кількість статей про видатних жінок. Це дасть змогу зменшити гендерну нерівність в онлайн-енциклопедії, повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

За даними проєкту Wikidata Human Gender Indicators, сьогодні статті про жінок становлять менше ніж 16% від усіх біографічних статей в українській Вікіпедії і приблизно 18% у Вікіпедії англійською мовою.  Щоб зменшити цей розрив, учасниці та учасники акції  створюватимуть статті про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці, культурі, спорті та інших сферах.

Читайте також: Як потрапити у Вікіпедію? (+ шаблон статті)

Кампанія включає в себе онлайн-марафон, до якого можна долучитися з будь-якого куточку світу протягом березня, а також офлайн-зустрічі. Такі зустрічі в Україні відбудуться у низці міст:

Київ: 1 березня, 10:00—16:00

Місце проведення: офіс Grammarly в бізнес-центрі «Gulliver» (зареєстровані учасники отримають детальніші інструкції, як туди дістатися). Фейсбук-подія.

Маріуполь, 14 березня

Львів, 21 березня

Харків, 30 березня

Докладніше про кампанію можна прочитати тут.

Нагадаємо, WikiGap в Україні відбудеться уже втретє. Український проєкт є частиною міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу. За результатами попередніх років учасниці та учасники WikiGap в Україні створили та поліпшили понад 250 статей за 5 днів проведення акцій.

Читайте також: Пані в червоному: на Вікіпедії триває місячник статей про жінок

Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовують Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Grammarly Kyiv, Beetroot Academy та Львівського національного університету імені Івана Франка.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті