Головна Статті Японія прибере із виборчих бюлетенів стать кандидатів

Японія прибере із виборчих бюлетенів стать кандидатів

1
53

У виборчих бюлетенях, які отримають виборці в Японії на дільницях для голосування, більше не буде вказуватися стать кандидатів, пише видання NHK.

Міністерство внутрішніх справ Японії ухвалило рішення, яке забороняє позначення статі кандидатів та кандидаток у виборчих бюлетенях. Така норма діє на виборах, де кандидати балотуються у блоках пропорційного представництва.

Доцент університету Тохоку Кавамура Кадзунорі відзначив це рішення як таке, що сприятиме гендерній рівності. На його думку, це допоможе уникнути дискримінації кандидатів та кандидаток. «Якщо виборчі комісії опублікують гендерну інформацію, це може призвести до дискримінації. Я думаю, що це важливий крок для сприяння рівності».

Читайте також: Вибори в Японії: в одному з міст уперше за понад 60 років жінку обрали депутаткою місцевих зборів

Українські експерти також припускають, що таке рішення про заборону позначення статі допомагає урівняти жінок та чоловіків перед виборцями.

«Мені здається, що ця норма виправдана. У нас, наприклад, у бюлетенях на останніх місцевих виборах повністю писали ім’я лише першого кандидата чи кандидатки. Інші кандидати у списку мали лише прізвище та ініціали, а за цими даними не завжди можна визначити стать.

Припускаю, що японські виборці не звикли до жінок у політиці, адже довгий час політика була традиційно чоловічим клубом. Тож, можливо, таким чином у Японії намагаються показати, що жінка може балотуватися на рівні з чоловіком та перемагати. І що стать у політиці не визначальна», – коментує Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації Комітет виборців України.

Востаннє вибори у Японії проходили чотири роки тому, тоді близько половини виборчих комісій вказували стать кандидатів та кандидаток у виборчих бюлетенях.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті